Burçlar ve özellikleri

84 / 100

Burçlar ve özellikleri adlı sohbet konumuzun ikinci bölümüne hoşgeldiniz dostlar. Ben yazarken çok keyif aldım. Umarım sizler de okurken keyif alırsınız. Yorumlarınızı beklediğimi de söyledikten sonra haydi sohbetimize  başlayalım 🙂

Burçlar ve özellikleri

Burçlar ve Özellikleri

Değerli Radyosen.com Ailesinin güzel insanları Burçlar ve özellikleri konumuza kaldığımız yerden devam ediyorum.

KOÇ BURCU’NUN KİŞİSEL ÖZELLİKLERİ: Koç burcunu ifade etmek öyle sanıldığı kadar kolay değildir. Mücadeleci bir yapıları vardır. Sağı solu belli olmadığı gibi yenilgiyi de asla kabullenmezler. Hayal dünyasında yaşamazlar, realist ve idealisttirler.

Bazen çocuk gibi saf görünseler de yeri geldiğinde gözü pek bir cengaver olmasını da bilirler. Dürüstlük, vazgeçilmez huylarındandır. Koç burcuna kalbinizi açmaktan çekinmeyin. Paldır küldür gelse bile kırmadan, incitmeden gidecektir.

Çok doğal, içten ve samimidirler. Özel şeyler yaptığının farkında olmadan sizi etkilemeye çalışacaktır. Ciddi anlamda kalbi kırıldığında adeta bir çocuk gibi küsüp mızmızlanabilir.

Koç burcu ihmal edilmeyi hiç sevmez. İstediği ilgiyi sizde bulamazsa başka mecralara yönelebilir.

FİZİKSEL ÖZELLİKLERİ: Koç burcu fizik yapısı olarak genelde uzun yüzlü, uzun boyunlu, esmer tenli, kıvırcık veya dalgalı saçlara sahiptirler. Kol ve bacak yapıları güçlüdür.

Parlak ve sağlıklı bir cilde sahip olup, dış görünüşe önem verirler. Düzgün diş yapıları vardır. Gözlerini kaçırmadan gülümsemeleriyle insanı etki altına alabilirler.

SAĞLIK SORUNLARI: Genellikle baş ağrısı çekerler ve başlarından yara-bere, kesik izleri eksik olmaz. Sinirli halleri, mide problemini tetikler. Hasta olmayı ve dr a gitmeyi hiç sevmezler.

En yüksek ateşte dahi ayakta kalmak için mücadele ederler. Metabolizmaları hızlı çalıştığı için genelde kilo problemi yaşamazlar.

Burçlar ve özellikleri

BOĞA BURCU’ NUN KİŞİSEL ÖZELLİKLERİ: Boğa burcu mensupları çok sağlam bir karaktere sahiptirler. Çok sakin ve sabırlı bir yapıları vardır.

Sizi üzecek bir davranışta bulunmaz, mutluluğunuz için yaptığı hiçbirşeyden gocunmaz. Çoğu zaman dik başlı gibi görünseler de, ısrarcı oldukları konularda haklı olduklarını kanıtlarlar.

Asla hayalci değildirler ve kısa vadeli düşünürler. Bildiği doğrudan asla şaşmazlar ve kararları kesindir. Boğa burcu çok romantiktir ancak kolay aşık olmaz. Önce kendisinin hayran olacağı, sonra da çevresine gururla tanıtacağı kişiyi sabırla beklerler.

BURCUNUZUN ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Burçlar ve özelliklerinde şimdi de burcunuzun özelliklerine bakalım.

Enerjileri çok yüksektir. Konfora ve lükse önem verirler. Sağlıklı ve iri yapılı olup, bazıları inanılmaz güçlüdürler. Boğa burcuyla hayatı paylaşmak herkese nasip olmaz. Hayatınızdaysa çok şanslısınız.

FİZİKSEL ÖZELLİKLERİ: Uzun boylu, esmer tenli, sıcak bakışları vardır. İri vücutları, kısa ve güçlü boyun yapıları ile dikkat çekerler. Saçları genelde koyu renkli ve gürdür.

Boğa burcu kadınları gençlik dönemlerinde güzel bir cilt ve zarif bir bedene sahiptir. Nişastalı gıdaları çok tükettikleri için orta yaş ve sonrası da cilt yapılarında bozulma ve sarkmayla mücadele ederler.

SAĞLIK SORUNLARI: Anjin, soğuk algınlığı ve bronşite yakalanma ihimalleri yüksektir. Troid salgılarının çok olması sebebiyle, sürekli kilo sorunları vardır.

İleri yaşlarda tansiyonla ilgili rahatsızlıklar en çok Boğa burcunda görülür. Kiloya bağlı olarak şeker ve kalp rahatsızlıkları da sağlıkları için önemli risk taşır.

Burçlar ve özellikleri sohbetime ikizler burcu ile devam edelim.

İKİZLER BURCU’ NUN KİŞİSEL ÖZELLİKLERİ:

İkizler burcu çok değişken bir burçtur ve bu değişimleriyle var olmaktan son derece mutludur. İnanılmaz derecede aktif yapıları vardır . Gözlem yetenekleri yüksek olsa da bir konuya odaklanmaktan nefret ederler.

Neyi severler, neyi isterler, neyi özlerler anlamak için ömür yetmez. Kimseyle yarışa girmedikleri gibi bugün burda, yarın başka yerde olacak ve serüvenine devam edecektir.

Aslına bakarsanız o da nereye ait olduğunu bilmez. Bilmediği ve sanki yıllardır beklediği sevgilisininin yolunu gözler.

Konuşmak onlar için tutku haline gelmiş bir ihtiyaçtır. Sürekli birşeyler anlatırlar ve çekici kişilikleriyle çevrede kim varsa etki alanına alırlar.

Aynı şeyi iki kere yapmazlar, araştırmacı ve sabırsızdırlar. Sürekli olarak bilmedikleri bir idealin peşinden koşarlar.

Aşık olma ihtiyaçları hiç bitmedigi için hayatlarının hemen hiçbir döneminde yalnız kalmazlar. Yoğun bir ilişki asla onlara göre değildir.

BURCUNUZ SİZİ YANSITIYOR MU?

FİZİKSEL ÖZELLİKLERİ: Gayet muntazam bir fiziğe sahiptirler. Uzun boylu, koyu kumral saçlı ve kahve rengi gözleri vardır. Biçimli bir bedene sahip olup, kol ve bacakları uzundur. Gözleri keskindir ve uzağı gayet iyi görür.

SAĞLIK SORUNLARI: Sinir sistemi, omuzları, kol ve bacakları dış etkenlerden çabuk etkilenir. Ayrıca soğuk algınlığı ve bronşit gibi solunum yolları hastalıklarına yatkındırlar.

Genellikle sinirli ve huysuzdurlar. Uyumaya ve dinlenmeye vakit ayırmazlar. Asla kilo problemleri olmaz.
Beslenmeleri düzenli değil, abur cubur tarzıdır. Alkolle çok araları yoktur ancak içtikleri zaman bünyeleri kaldırmaz ve psikolojileri bozulabilir.

Dalgındırlar; çünkü akılları sürekli birşeylerle meşguldür. Sabırsızlıkları ve dikkat dağınıklığı yüzünden trafikte kazalara neden olabilirler.

Ve Burçlar ve özellikleri konusunda sıra yengeç burcunun özelliklerinde.

YENGEÇ BURCU’NUN KİŞİSEL ÖZELLİKLERİ:

Yengeç burcu çok duygusal ve bir arada olması çok zor bir burçtur. Her ne kadar duygusal olsa da bunu asla dışarıya yansıtmazlar. Aşk hayatlarında da bu böyledir. Herşey kendiliğinden gelişsin isterler ve ekstra bir çabaya girmezler.

Girdiği bir toplumda herkes bir şekilde kendini ifade ederken, Yengeç geri çekilerek, sıranın kendisine gelmesini bekler. Hayata karşı savaş vermek, mücadele etmek onlara göre değildir. Bazen insanı sinir etme derecesinde sakin ve durgundurlar.

Duyguları çok karışıktır. Yüzlerinde ve gözlerinde genellikle hüzün ifadesi vardır. Kendilerine ait mistik bir dünyada yaşarlar ve kolay kolay herkesi o dünyaya almazlar.

FİZİKSEL ÖZELLİKLERİ: Yengeç burcu insanı genelde fiziki olarak soluk ve beyaz tenli olur. Yuvarlak yüzlü, orta ve kısa boylu olurlar. Saçları kahverengi ve mat, gözleri ise mavi ve tonlarında olur. Ayrıca Yengeç kadınları tartışmasız çok güzel olurlar.

SAĞLIK SORUNLARI: Duygusal dalgalanmaları çok olduğu için bünyeleri zayıftır ve çabuk hastalanırlar. Tüm burçlar içinde en çok psikolojik hastalığa yakalanan burçtur. Kendilerini çok dinlerler ve sık sık doktora giderler. Özellikle suyu çok tüketmeleri gerekir.

RUH HALLERİNE GÖRE BURÇLAR HANGİLERİDİR?

Burçlar ve özellikleri sohbetimde sıra burçların ruh hallerine geldik.

Mide problemleri olduğu için ilaç hassasiyetleri vardır. Bilmedikleri ilaci kullanmamaları gerekir.

Yemeye düşkün olduklari ve fazla hareketli olmadıkları için çabuk kilo alırlar. En çok ülser, onikiparmak bağırsağı ve süt bezleriyle alakalı sorunlar yaşarlar.

Burçlar ve özellikleri dedik ya ve sıra aslan burcunda

ASLAN BURCU VE KİŞİSEL ÖZELLİKLERİ:

Yenilgiyi asla kabul etmeyen yegane burctur. Gururlu Aslan, hükmetmeye alışkındır onu yönlendiremezsiniz. Konuşma yeteneklerini çok iyi kullandıkları için güzel, tatlı söz söylemede oldukça başarılıdırlar.

Bir Aslan’ a sürekli olarak iltifat etmeli ve başarı sözleriyle ruhunu okşamalısınız. Beklediği ilgiyi sizden göremezse ilk fırsatta başka bir ilgi merkezi bulacaktır. Bu durumdan da tamamen sizi suçlayacaktır. Yaşamı çok severler ve her anın tadını çıkarmak isterler.

Aşık olmayı ve aşık etmeyi severler. Birine ait olmayı çok isteseler de başka hayranlarının olduğunu bilmek ruhlarını okşar.

Bir Aslan’ la yaşamak tahmin edildiğinden daha zordur. Ancak ona uygun bir formül üretirseniz o Aslan bir ömür size aşık olacaktır.

FİZİKSEL ÖZELLİKLERİ: Genelde orta ve uzun boylu olurlar. Kemikleri kalın, kasları gelişmiş ve geniş omuzlu olurlar. Saçları açık renk, tenleri beyaz veya pembe olur. Baş yapıları büyük olup gözleri de gayet iyi görür.

SAĞLIK SORUNLARI: Hırslı ve çalışkan yapıları sebebiyle sürekli çalışırlar. Buna bağlı olarak ilerki yıllarda kalp sorunları başgösterebilir. Yüksek tansiyon hastası olma ihtimalleri çok yüksektir.

BAŞAK BURCU VE KİŞİSEL ÖZELLİKLERİ:

Başak burcu kadını da, erkeği de akıllı ve pratiktir. Işıltılı gözleri ve derin bakışlarıyla, herkesi etki altına alabilirler. Çok detaycıdırlar ve ince eleyip sık dokurlar. Uzun yıllar evlilik yapamayan müzmin bekarların çoğu başak burcudur.

Beklentileri yüksek olduğu için kolay kolay hiçbir şeyi beğenmezler veya tamam demezler. Genellikle lüzumundan fazla realisttir. Hayatında asla hayallere yer vermez.

Diğer duyguları gibi aşkta da gerçekçilik yanlısıdır. Masalsı bir aşk istiyorsanız, Başaklar’ dan uzak durun derim:)

BAZI BURÇLAR HAYALCİ DEĞİL REALİSTTİR

Burçlar ve özellikleri diyoruz ya siz hangi kategoridesiniz? Hayalci mi, realist mi?

Kendine olan özgüveni yüksektir. Adeta bir bilgi küpü olduğu için hiçbir sorunuz cevapsız kalmaz. Bir Başak, bildiği herşeyi size tek tek öğretecek kadar sabırlıdır. Aynı zamanda sizden çok şey öğrenecek kadar da meraklıdır.

FİZİKSEL ÖZELLİKLERİ: Genelde orta veya uzun boylu olurlar. Fiziki görünüşlerine dikkat ederler. İnce belli ve zariftirler. Yüzleri esmere yakın veya esmerdir.

Saçları bakımlı, parlak ve temizdir. Çoğunluğu uzun saçı tercih eder. Göz temasında derin ve dikkatli baktığını hissedersiniz.

SAĞLIK SORUNLARI: Şüpheci ve evhamlı tavırları yüzünden herşeyi kafalarına takarlar. Sağlık konusunda en evhamlı burç Başak burcudur. Bazı zamanlarda o kadar mızmız ve kaprisli olurlar ki, çevredekileri canından bezdirebilirler.

Güven noktasında da hassas oldukları için sürekli doktor değiştirirler. Mide ve sindirim sistemi hastalıklarına yatkındırlar. O yüzden dengeli beslenmeye dikkat etmelidirler.

Burçlar ve özellikleri ve sırada terazi burcu var.

TERAZİ BURCU VE KİŞİSEL ÖZELLİKLERİ:

Son derece kararsız ancak bir o kadar da cazibelidir. Kendilerine has çekim alanları ve farklı bir büyüsü vardır.

En sinirli olduğunuz zamanda bile sizi sakinleştirebilme yeteneğine sahiptir.Tartışmayı çok seven ve hiç sesini yükseltmeden galibiyetini ilan eden nadir bir burçtur.

Sevecen ve bulunduğu ortama çabuk uyum sağlayan bir karakterdedir. Hiç paniklemeden, detayları gözlemleyerek olayları çözer ve sonuca varır. Başarılı olmak için imkansızı değil, en mantıklı olanı seçer ve genelde de aklına koyduğunu yapar.

Etrafındakilerden tenkit değil, onay bekler. Eleştiriye tahammülü yoktur. Şayet sizden bir eleştiri alırsa, fikrinizi almak için size bir daha gelmeyecektir.

Egosu en yüksek olan burctur diyebiliriz. Teraziler anlaşılması çok zor fakat bir o kadar da eğlencelidirler.
Şayet hayatınıza bir Terazi kadını veya erkeğini alacaksanız tekrar düşünün derim :).

Zira sizin de Terazi’ ye uyum sağlamak için belirli standartların üzerinde olmanız gerekmektedir.

BURCUNUZ GÜÇLÜ MÜ, DUYGUSAL MI?

FİZİKSEL ÖZELLİKLERİ: Fiziksel yapı olarak çok güçlüdürler. Yüz olarakta muntazam çizgileri ve hatları vardır.

Genellikle düz, kahverengi saçlı, orta veya uzun boyludur. Yuvarlak yüz hatları vardır ve beyaz tenlidir. Orantılı bir fiziğe ve kahverengi gözlere sahiptir.

SAĞLIK SORUNLARI: Hasta olduklarında aradıkları ilgiyi bulamazlarsa huysuzlaşıp daha çok hasta olurlar. Çok duygusal oldukları için sıklıkla baş ağrısı çekerler.

Yemek yemeye düşkünlüklerinden dolayı kilo almaya müsaittirler. Yapılı olmalarına karşın çabuk hastalanırlar.

Özellikle soğuk algınlığına daha sık yakalanırlar. Böbrek, bel bölgesi ve troid rahatsızlıkları olabilir. İlerki yaşlarında da romatizmal hastalıklara aday kişilerdir.

Şimdi de Burçlar ve özellikleri konumuz akrep burcu ile devam ediyor.

AKREP BURCU VE KİŞİSEL ÖZELLİKLERİ:

Gözleriyle konuşabilen, duygularını ifade edebilen tek burçtur. İç dünyalarında yaşadıkları yüksek duygular, Akrepler’ i tutkulu ve ihtiraslı yapar. Disiplinli, çalışmayı seven, idealist ve hırslıdırlar.
Son derece güven verici ve samimidirler.

Hayatlarında yalana dolana yer yoktur. Asla sırrınızı başkasına söylemez. Maddi manevi her anlamda yardımcı olur. İç dünyalarında fırtınalar bile kopsa, kimseye belli etmeyecek kadar ketumdurlar.

Ukala ve kendini beğenmiş insanları hiç sevmezler ve hayatlarinda yer vermezler. Öyle kişilere de hal ve hareketleriyle gereken cevabı verirler. Çok kuşkucudurlar, kolay kolay güvenmezler. Kendilerine has manyetik bir alanları vardır.

O alana girerseniz sizi öyle bir etkisine alır ki, geri dönmeniz imkansız gibidir. İmkansızı başarıp, vazgeçtiniz diyelim. Ne kadar zaman geçerse geçsin, onunla yaşadığınız aşk, kalbinizi titretecektir.

FİZİKİ ÖZELLİKLERİ: Genelde orta ya da uzun boyludurlar. Kalın kemikli, iri fakat düzgün bir beden yapıları vardır. Yüzleri yuvarlartır. Genellikle kıvırcık veya dalgalı saçlara sahiptirler. Gözleri koyu renktir ve bakışları çok etkileyicidir.

SAĞLIK SORUNLARI: Bünyeleri çok kuvvetlidir. Duygularını derin yaşadıkları ve kimseye anlatmaya gerek görmedikleri için genellikle psikolojik rahatsızlıkları olur. Kıskanç ve hırslı yapıları yüzünden en zor hastalıklar gelir onları bulur.

BURCUNUZUN ÖZELLİKLERİNİ NE KADAR TAŞIYORSUNUZ?

Sahi Burçlar ve özellikleri diyoruz ya siz burcunuzun özelliklerini ne kadar taşıyorsunuz?

Mide ve üreme organları ile ilgili hastalıklara daha çok maruz kalırlar. Sağlıkları için en etkili ilaçları almaktan çekinmezler. İradeleri çok kuvvetli olduğu için akıl gücüyle pekçok hastalığın üstesinden gelirler.

YAY BURCU VE KİŞİSEL ÖZELLİKLERİ: Kavrama yetenekleri gelişmiş, içten ve samimi insanlardır. Gençlik yıllarında heyecanlı, dikkatsiz ve geleneklere aykırı hareketlerde bulunabilirler.

Özgürlüğüne düşkün, genellikle patavatsız ve pratiklerdir. Onların yaşam çerçevelerini kısıtladığınızda psikolojik olarak alt üst olurlar. Aldıkları yenilgiler ne kadar çok olursa olsun vazgeçmezler.

Zor olanla mücadele etmek her zaman onlara haz vermiştir. Araştırmayı, keşfetmeyi ve yeni şeyler öğrenmeyi severler.

Aynı anda birkaç konuyla ilgilenebilirler. Sızlandıkları serzenişleri yorgunluğa değil, o işten sıkıldıklarına işarettir. Özgürlüğüne düşkün, dışa dönük ve pozitif kişilerdir. Bütün planlarını uzun vadeli yaparlar.

Hayatınıza aldığınız kişi şayet bir Yay’ sa asla sıradan olmayacağını bilin. Yay kadını da, Yay erkeği de cesur, çapkın ve sıcak kanlıdır.

Ayrılmış dahi olsanız, yıllar geçse de unutamazsınız. Hatırladığınızda, yüzünüzde tebessüm, gözünüzde yaş olacaktır.

FİZİKSEL ÖZELLİKLERİ: Pembe-beyaz tenli ve kahverengi saçlı olurlar. Uzun boylu ve yağsız bir görünüşleri vardır. Özgüvenleri bakışlarına yansımıştır. Beyaz gülümsemeleriyle dikkat çekerler. Hem tarz olarak hem de renk olarak dikkat çekici olmayı bilirler.

SAĞLIK SORUNLARI:

Fiziki yapıları çok sağlamdır. Hareketli yaşamları zinde kalmalarını sağlar. Gençlik yıllarında sağlıklarına dikkat ederler. Ancak; içkiye ve yemeğe düşkünlükleri sebebiyle ilerki yaşlarında kilolu ve hantal olabilirler.

Bu burcun insani, beslenme bozukluklarına karşı dikkat etmelidir. Sinir sistemi rahatsızlıkları ve sabırsız davranışları vardır. Açık havada olmak ve gezip eğlenmek, hastalığa karşı sigortalarıdır.

Burçlar ve özellikleri konusunun en sevdiğim burcu olan oğlak burcunda sıra:)

OĞLAK BURCU VE KİŞİSEL ÖZELLİKLERİ: Geleceğini en ayrıntılı şekilde planlayan burçtur. Ayrıca güvenilirlik ve dürüstlük asla vazgeçemeyeceği iki unsurdur.İnsanlarla iletişime zor geçerler; çünkü işleriyle çok meşgul olurlar

OĞLAKLAR UZUN VADELİ PLAN YAPAR

Oğlak insanı tutucu, ciddi ve güçlü irade sahibidir. Arkadaşlarıyla da çok iyi sırdaş olurlar. Tutumlu sayılsalar da yerine göre para harcamaktan çekinmezler.

Gelenekçidirler, yargılanmak, küçümsenmek veya ikinci planda kalmak en korktukları şeydir. Hayallerinde sınır yoktur, sıra dışı düşleri vardır. Tüm gece gözyaşı dökse dahi gururlu ve onurlu halinden taviz vermez.

Gururlu duruşu ilk bakışta size cazip gelmeyebilir. Ancak; zor zamanınızda size uzanacak müşfik el, yine bir Oğlak’ tan başkası olmayacaktır. Çok duygusal olsalar da, kolay kolay kimseye bu yönlerini göstermezler.

Karşısındaki kişiden emin olduğu zaman kalbinin kapısını ardına kadar açar. Tüm kalbiyle sever, adeta ömrünü adar. Birlikte oldukları kişide fiziki görüntüye değil, akıl ve mantık yönünün güçlü olmasına bakarlar.

Soğuk görünüşlerinin altında, sıcacık bir kalpleri vardır. Siz sabretmeyi bilin yeter ki.. Ocak soğuğunda, Temmuz sıcağını yaşatması işten bile değil.

FİZİKİ ÖZELLİKLERİ: Orta veya kısa boylu ve ince yapılıdırlar. Saçları koyu renk veya siyahtır. Genelde bedenleri dardır ve uzun bacakları vardır.

Yüz yapıları çoğunlukla muntazam olur. Yüz mimikleriyle fotojeniktirler. O yüzden fotomodellik camiasında genellikle Oğlaklar’ a rastlarız.

Cilt yapıları yaşlanmayı kabul etmez. Yıllar geçtikçe daha da genç görünürler. Kendinden emin tavırlarıyla, hal ve hareketleriyle herkesi kendilerine hayran bırakmayı başarırlar.

Burçlar ve özellikleri

SAĞLIK SORUNLARI: Oğlak burçları genellikle narin bir çocukluk dönemi yaşarlar. Ancak gençlik ve sonraki yıllarında hastalıklara karşı daha dayanıklı olurlar. Ölçülü olmaya dikkat ettikleri için çok yemek yemeyi sevmezler. Hasta olmaya başladıklarında kendilerine dikkat ederler.

Doktoru ve ilacı sevmeseler de, gerçekten hasta olduklarında, asla doktorun sözünden çıkmazlar. Acı eşikleri yüksek olduğu için sabırla geçmesini beklerler. Romatizmal hastalıklara ve nörolojik rahatsızlıklara yatkındırlar.

Kalsiyuma yaşamları boyunca ihtiyaçları vardır. Deniz ürünlerini ve bağırsak sorunları için lifli gıdaları çok tüketmelidirler. Su içmeyi ve sulu gıdaları çok severler.

SANATKARLARIN BURCU KOVA..

Burçlar ve özellikleri ve kova burcu.

KOVA BURCU VE KİŞİSEL ÖZELLİKLERİ: Hayal güçleri sınırsız olsa da bulundukları an itibariyle akilane düşünürler. Dik kafalı, inatçı bir yapıları vardır. Bildikleri ve inandıkları doğruyu savunmaktan asla geri adım atmazlar. Sevecen, sempatik ve sıcak kanlıdırlar.

Sosyal durumu, ırkı, dili ne olursa olsun herkesin yüksek standartlarda yaşamasını isterler. Asla bencillik yapmaz, aksine her zaman, herkesi düşünen bir yapısı vardır. Kova burcuna yaklaşmak zordur hele hayatına girmek imkansız gibidir.

Ne kadar iyi niyetli olsa da, diğer insanlarla arasında kesinlikle mesafe bırakır. Sakın özgürlüklerini kısıtlamaya kalkmayın. Bunu hissederlerse bir kalemde sizi silebilirler emin olun.

Gereksiz samimiyetten, laubali insanlardan ve boş konuşmalardan hiç hoşlanmazlar. Bir ortamda Kova burcu kişisini bir ortamda farketmemek imkansız gibidir. Haliyle, tavrıyla, konuşmasıyla, kıyafetiyle tüm bakışları üzerine çeker.

Korkularından emin olduklarında bir anda evlenebildikleri gibi bir anda boşanma kararı da verebilirler. Hiçbir konuda sizi sorgulamaz, hesap sormaz. Sormadığı için sizin onu sorgulamanıza da müsade etmez.

Tüm bildiklerini çevresindekilerle paylaşır. Sorunları çözmekte kendi yöntemlerini kullanması size garip gelebilir. Ancak kötü niyetli olmadığını siz de zamanla anlayacaksınız.

Açık fikirli Kovalar, düşüncelerini eyleme geçirdiklerinde ve ekip çalışması yaptıklarında mutlu olurlar.

FİZİKSEL ÖZELLİKLERİ: Orta veya uzun boylu olurlar. Bedenleri düzgün ve orantılıdır. Kumral veya kahverengi saçlar ve koyu renk gözler en belirgin özellikleridir diyebiliriz.

Kova kadınları bakımlıdır, kendilerini önemserler ve yüzleri çok güzeldir. Yaşlanıncaya kadar da öyle kalmak isterler.

SAĞLIK SORUNLARI: Metabolizmaları çok hassas olduğu için her türlü ilaç, hemen etki yapar. Alternatif tıbbın her türlüsüne meraklıdırlar. El ve ayak bilekleri genellikle narindir. Sağlıklarına önem verirler. En küçük rahatsızlıkta bile paniğe kapılıp doktora gitmek isterler.

Formda olmak onlar için oldukça önemlidir. Öyle ki; bu uğurda hiç düşünmeden cerrahi operasyon dahi olabilirler. Bağışıklık sistemlerini kuvvetlendirmek, Kovalar ‘ın faydasına olacaktır.

EN MERHAMETLİ BURÇ HANGİSİDİR?

Burçlar ve özellikleri demişken neyse 🙂

BALIK BURCU VE KİŞİSEL ÖZELLİKLERİ: Bu burcun kişileri sabırlı, eli açık, duyarlı ve güvenilirdir. Her ortama uyum sağlarlar. Aynı zamanda uysal, sevecen, vicdan sahibi ve merhametlidirler. İç dünyasında fırtınalar kopsa bile bunu kimseye belli etmezler.

O sakin ve uysal görünüşlerinin ardında çok akıllı ve kurnaz bir karakterleri vardır. Gereğinden fazla duygusaldırlar.

Ancak yeri geldiğinde gözyaşlarını sildiği mendili atıp, dimdik ayakta duracak kadar da güçlüdürler. Çevrelerinde çok sevilirler. O yüzden de, her durumda onları teselli edecek birileri muhakkak vardır.

Kırılgan ve hassas bir yapıları vardır. Değer verdikleri kişilerden duyacakları en küçük bir kırıcı söz bile onlar alt üst eder. Başkalarına göre değil, kendi değer yargılarına göre yaşarlar.

FİZİKSEL ÖZELLİKLERİ:

Kol ve bacakları kısadır. Gözleri koyu renk, tenleri ise hafif soluktur. Balık etinde olup, kilo almaya meyillidirler. Yaş ilerledikçe alın kısmı açılır. Herşeye çabuk ağladıkları için, gözleri nemlidir ve mahmur bakışları vardır.

SAĞLIK SORUNLARI: Hayaller ver gerçekler arasında kalan en melankolik burçtur. Sinirleri hassas olduğu için çabuk yıpranırlar. Uykusuzluğa dayanamazlar. Alkole karşı dayanıksızdırlar. Soğuk algınlığına çabuk yakalanırlar.

Ayaklarından üşütüp karın ağrısı çekerler ve yatağa düşerler. Psikolog tedavisine ara ara da olsa ihtiyaç duyarlar. Çok kolay kilo alabilirler. Kiloya bağlı olarak ilerki yıllarda bazı rahatsızlıklarla mücadele edebilir.

Değerli RadoSeN.com ailem.. Bugünkü sohbet konumuz olan Burçlar ve özellikleri konusuna burada son veriyorum. “Burçlar ve Özellikleri” adlı sohbetimizden umarım keyif almışsınızdır. Yeni sohbet konumuzda tekrar görüşmek dileğiyle hoş kalın, hoşça kalın.

Sohbet konumuzu okuduktan güzel yorumlarınızı bekliyorum. Selam ve dua ile…

84 / 100

Yorumlar

  1. Toprak 19 Ekim 2018

Yorum Bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.