Chat to chat

82 / 100

Chat to chat başlığını görünce ne düşündünüz söyler misiniz? Ya da durun bence sohbeti okuyun okuduktan sonra yorum olarak geçin.

Chat to chat

Neden Chat to chat dedim?

Değerli Radyosen.com ailesi; yaşıyoruz dedikçe ölüyoruz.. Yaşamaya nereden başladıysak orada buluyoruz kendimizi.

Mesela herkes mutluluğu arıyor lâkin, aradığımız yere herzamanki gibi dikkatli bakmıyoruz. Yani bakar kör olduk.

Üstünkörü yaşıyoruz hayatı. Bir kalbin Allah’ın nazargahı olduğunu bir çoğumuz biliyoruz ama kırılgan olduğunu umursamıyoruz ve kalbini bize açan’lara ebrehenin ordulariyla yürüyoruz.

Kalbini sığınak bilenlere, kalbin bir sığınaktan değilde duvardan olduğunu hissettiriyoruz. Oysa ne demişti yüce Allah? “Kainata sığamadım ama kul’umun kalbine sığdım.”

Kabul edin. Biz Bozuyoruz … ama hep yapıcı olmanın iyilige götürdüğünü konuşuyoruz. Sonra bize bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu diyorlar. Haklılar da…..

Mesela gülümsemenin sadaka olduğunu biliyoruz. En azından ben biliyorum ve hadis olduğunu da söylüyorum. Hatta Efendimiz Sallallahu Aleyhi we Sellem’in bize emir niteliğindeki bir emri olduğunu söylüyorum.

Peki biz ne yapıyoruz? Bize güzelliği emr etmiş Peygamberi övüyoruz, O’na methiyeler diziyoruz, fakat O’nun yolundan gitmeye yorgunum bahanesiyle öteliyoruz, geciktiriyoruz…

Severek aldığımız kıyafetlerin dolabımızda duruşunu izliyoruz ve daha bir ay dolmadan yardım kuruluşlarına veriyoruz , İhtiyacı olanlar kullansın diye.

Böyle yaparak daha iyi daha cömert olduğumuzu düşünüyoruz.. aklımızla oyun oynuyoruz.. Yapmayın!! Çünkü kedimizi kandırıyoruz sadece.

Ramazan’ı şerif ayındayız yapmayın… çevremizde yakınlarımızda ihtiyaci olana gerçek manada yardım edin, çünkü onun senin yardımına ihtiyacı var, buna vesile olacak olan da sensin unutma ..

Arada bir mezarlara git, oradakilere bak ibret al.! Unutma onlar da bir zamanlar senin gibi birer canlıydı.

Ölüm yok deme; çünkü o toprağın altında yatanlar da tıpkı senin gibi ölüm yok diyenlerle dolu şimdi.

Chat to chat dedim sohbetin başlığına, evet öyle dedim çünkü; bir önceki muhabbet konusunda chat kelimesinin ingilizce karşılığı sohbet demiştim.

Yine de diyorum ama tek farkla. Sohbet vardır seni feraha erdirir. Sohbet de vardır seni helak eder.

Burda seni helak eden sohbet olmaz. Tam tersine huzura götürecek sohbetler bulursun, o yüzden bunu anla ve dostlarını da alarak Radyosen ailesine katıl.

Evet…. Radyosen ailesine katıl çünkü; görünüşte sıradan bir chat ya da sohbet sitesi gibi görünse de yahut da adına ister muhabbet deyin ya da Radyo sitesi; emin ol! Girdiğinde çok daha fazlasını göreceksin!

Bakma sen chat to chat dediğime!

Evet chat to chat dedim çünkü; sohbet var, chat var, muhabbet de var. Hatta bütün bunların yanında yedi gün dört saat kesintisiz radyo yayını da var.

Peki diyeceksin farkınız ne sizin? Çünkü…. bu saydıkların diğer tüm sitelerde de var. O konuda diyecek bir şeyim yok. Zira haklısın. Hem de yerden göğe kadar haklısın.

Ama bizde olup da diğer yerlerde olmayan bir çok şey, ya da şeyler de var.

Meselâ; bizde her şeyden önce sevgi var, saygı var ve onlarla beraber olmazsa olmazımız dediğimiz güzel ahlâk var.

Zaten…. geçmişten günümüze bakıldığında www.Radyosen.com AiLesinde sürekli bir kan değişimi olduğu açık ve net bir şekilde görülmektedir.

Ve yine her ne kadar açık bir şekilde görülüyorsa da dikkat edemeyenler için ufak bir hatırlamada bulunmak gerekirse uzun araştırmalarla genel anlamda aklımıza takılan dini konular hakkında da Radyosen ailesinde makaleler yazılarak bu konuda aklınıza takılan sorularada yanıt ya da yanıtlar aranmaktadır.

Yani anlayacağınız; www.radyosen.com özünde dini sohbet diye adlandırılan bir islami chat platformunda, muhabbetler edilerek aklımızdaki sorulara cevap verilen bir ortamdır aynı zamanda.

Sözün özü; lafı uzatmadan demek isterim ki, gerek farkındalık arıyorsanız; önce gelin, kendiniz görün; daha sonra da aileniz ile beraber gelerek tam bir aile ortamında güzel sohbetler ederek yeni aile fertleri ile tanışarak hem Radyosen ailesinin bir ferdi olun hem de hep beraber Allah’ın da izni ile kocaman bir aile olmanın keyfini yaşayalım.

Ayrıca yayın tecrübeniz de var ise ve dahi bir de müzik arşiviniz varsa işte size bir fırsat dj listesine adınızı yazdırarak ister şarkılar çalarak hep beraber coşalım. Veyahut da ilahiler eşliğinde bilgilerimizi paylaşalım.

Var mısınız? Eğer cevabınız Evet ise o halde gelmeniz gereken yer www.radyosen.com. e hadi ne bekliyorsunuz daha?

82 / 100

Yorumlar

  1. vuslat 29 Mayıs 2019
  2. sisperisi 18 Temmuz 2019

Yorum Bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.