Chat ve islam

83 / 100

Chat ve islam, sohbet ya da islam, veya islam ve muhabbet. Adına ne derseniz deyin ama bu günkü sohbet konumuz bu olacak.

Chat ve islam

Chat ve islam bir arada olur mu?

Sevgili Radyosen ailesi Chat ve islam deyince herkesin suratı bir tuhaf oldu, hayırdır? Kardeş Kavgası gibimi geldi? korktunuz mu ?

Ben çok korktum ..Sizler de korkmalısınız. Neden mi? Çünkü; sınırın bir adım berisi uğruna ölünebilecek bir “vatan” bir adım ilerisi ise yurt dışı, bir adım berisi kardeşlik iken bir adım ilerisi kocaman boş bir hayal..

Aynı takımın taraftarları, aynı şirketin ortakları, aynı derneğin mensupları, aynı ırk’a ve aynı lisana sahip olanlar, aynı tasın, aynı tabağın çorba ve kaşıkları.

Ama aynı kavgalar, çekememezlikler, üste çıkma gayreti çünkü herkes haklı.

İslamcı, islâmî, islamdaş , ” islam ” diye hitap var ama, islâm’ı idrak edemiyoruz çünkü, insanlar islam’a bakış açılarını doğru bildiği şekilde dahi konuşamaz oldu.

Çünkü konuşunca kimse sohbet demedi, diyemedi. Çünkü konuşunca adı Chat ve islam oldu.

Ama bu Radyosen.com’da islama dair ne konuşmak istiyorsanız buyrun gelin konuşalım, tartışalım; insanlar korku içindeler ve malesef konuşamaz oldular.

bir şeyi sakın unutmayın; chat kelimesinin ingilizce karşıtlığı sohbet demektir, muhabbet demektir.

O yüzden biz sohbet ve muhabbet etmekten çekinmiyoruz ve bilgilerimizi tazeliyoruz, sizleri de bize katılmaya davet ediyoruz.

Bu sohbet sitesinde sizlere özgürce sohbet etmeyi islam hakkında, dinimiz hakkında bilgi edinmek istediğiniz her konuda; islam kanalımıza ve dini sohbetimize dahil olun diyoruz.

Neden biliyor musunuz? İki milyar dan oluşan islâm toplumu tek bir ülke, tek bir yürek dediğimiz bu toplum, kendi dertlerini unuttu.

Unutturuldu daha doğrusu. Öyle ki haberlerde trafik kazalari ağaçta mahsur kalan kedi ile yetinin dendi. Bırakın kendi sorunlarınızı.

Ölen mazlum insanların acılarını içinizde hissetmeyin dendi. Diziler, abuk subuk magazinler sunuldu bizlere.

YETER.!!! de artık, veya şoyle de diyebilirsin:

Kestik.!!

Artık micheal jackson yok survivor var, Esra Erol var ve tabiki bir sürü avrupa çakması dizimiz var.

Filistin mi? Bakma sen onlara. Onlar kendi kendilerine ölüyorlar.!!!

83 / 100

Yorum Bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.