Evrim Teorisi

78 / 100

Evrim teorisi yıllardır insanların önüne sunulmuş, aslı astarı olmayan bir şey olduğu halde sakız gibi ağızlarda dolaşmıştır. Biz de www.Radyosen.com olarak dedik ki şu sakıza bir de biz bakalım. Ve bu günkü sohbetimizi evrim teorisi olarak belirledik.

Evrim Teorisi yalanı

Dört kitapta bile insanın nasıl yaratıldığı açık bir dil ile ifade edilmesine rağmen, ilk insanın hazreti Adem olduğu bildirilmesine rağmen evrim teorisi adını verdiği bir safsataya Charles Darwin bir zaman sonra kendi inandı mı bilinmez ama inanan bir çok kitap yüklü eşek (cuma suresi 4.ayet) olduğu hala bir gerçek.

Değerli Radyosen.com Ailesinin güzel insanları; Bu güne kadar kim ne dedi bizi ilgilendirmiyor. Zira bizim için önemli olan Allah ve Resulü’nün dedikleridir.

O yüzden gelin muhabbetimize hucurat suresi 13.ayetinde beyan edilen Ey insanlar! Biz sizi bir erkek ve bir dişiden yarattık. Ayeti ile başlayalım.

Dikkat edin biz sizi önce maymun yarattık sonra insan yaptık demiyor ayet. Bir erkek ve bi dişiden yarattık buyuruyor. Ve en başta da Ey insanlar diyerek muhattabının maymun değil insan olduğunu da açıkça söylüyor.

Peki bu “biz maymun’dan türedik” olayı nerden çıktı? Gelin hep beraber bir bakalım.

Yahudiler yüce Allah’tan istirahat edip topluca rahat ibadet edebilecekleri bir gün istemiş, Allahu Te’ala da bu istekleri karşılığında cumartesi gününü onlara kutsal bilecekleri bir gün olarak vermişti.

Fakat bir imtihan olarak da o günü çalışmak, balık avlamak ve balık yemeyi de yasaklamıştı. Fakat adı üstünde imtihan.

Cumartesi günü denizlerde balıkları çoğalttı. O denli ki balıkların hepsi yüzeye çıkıyor, hatta akınlar halinde yanlarına kadar geliyor, akşam olunca da hep birlikte suyun altına dalıyor ve diğer cumartesi gününe kadar da ortaya çıkmıyorlardı.

Uyanık geçinen aptallar

Bu böyle devam ederken nedense (haşa) Allah’tan daha uyanık olduğunu sanan yahudiler imtihanı kaybetmek pahasına cumartesi gününün kutsallığını bir kenara iterek denizin kenarındaki su birikintilerine balıkları kapatıp ertesi gün avlıyorlardı.

Zamanla daha da Yüzsüzlük gösterip açıktan avlamaya, yemeye ve artanları da pazara götürüp satmaya kadar götürdüler.

Bu konuda Araf suresi 163.Ayeti Kerim’de mealen şöyle anlatılmıştır: Hani onlar cumartesi yasaklarına saygısızlık edip ilahi sınırları aşıyorlardı. Cumartesi tatil yaptıkları gün, balıklar meydana çıkarak sürü hâlinde akın edip yanlarına geliyordu. Diğer günler ise Gelmiyorlardı. Biz onları yoldan çıkmaları sebebiyle böylece imtihan ediyorduk.

Evet Ayeti Kerimde de Allah onları nasıl imtihan ettiğini net bir şekilde anlatmıştır. Fakat o uyanık olduğunu sanan geri zekalıları, Bakara süresi 65.Ayetinde: içinizden cumartesi günü azgınlık edip haddini aşanları elbette biliyorsunuz. Biz onlara “Aşağılık maymunlar olunuz” demiştik. Buyurarak aslında onların uyanık geçinmeye çalışan geri zekalılardan öteye gidemediklerini net bir şekilde ifade etmektedir.

Değerli dostlarım; Neden yaratıldığını, nasıl meydana geldiğini bilemeyecek kadar aptal olan insanları alim diye bunca yıldır başımızda taşıyıp hak etmedikleri ilgi ve saygıyı göstermek de bizim cehaletimizden başka bir şey değildir.

Bir düşünün ki; Merhum Ziya Paşa o meşhur terik_ i bendinde nasıl ki eşeğe altın semer giydirseniz eşek yine eşek’tir dediyse, Kur’an da cuma suresi: 4.ayetinde çok bildiğini sanan aptallar hakkında kitap yüklü eşekler diye bahsetmektedir.

Zira… Araf suresi 166.ayetinde: Böylece onlar kibirlerinden dolayı kendilerine yasak edilen ve haram kılınan şeylerden vaz geçmeyince kendilerine “Aşağılık birer maymun olunuz” demiştik. Buyrulmaktadır.

Evrim teorisi ve Maymunlaşma olayı

Peki olay sadece bir Maymunlaşma olayı mıdır. Elbette ki hayır, zira Kur’ana baktığımızda, özellikle de Maide suresi 60. Ayet bu konuyu bizlere çok güzel bir biçimde anlatmaktadır. Şöyle ki:

De ki : Allah katında bundan daha kötü bir cezanın bulunduğunu size haber vereyim mi? Onlar Allah’ın lanetlediği, gazap ettiği, içlerinden maymunlar ve domuzlar yaptığı kimselerle tağut’a tapanlardır. İşte onlar mevki bakımından daha kötü olanlar ve doğru yoldan daha çok sapmış bulunanlardır.

Yine konuya biraz daha açıklık vermesi  açısından Buhari’den rivayet olunan: İsrailoğullarından bir ümmet kayboldu, hayvan suretine çevrildi. Bilinmez ki topluluk ne fenalık işlemiştir. Fareyi bunlardan sanıyorum. Çünkü o deve sütü konunca içmez ama koyun sütünü içer. Hadisi Şerifini örnek gösterebiliriz.

Yeri gelmişken bize Kur’an yeter hadise gerek yok diye ortalarda gezinen kitap yüklü eşekler’in ikna olması için: En’am suresi 146. Ayette buyrulan “Yahudilere bütün tırnaklı hayvanları haram kılmıştık. Onlara bir de sığırın ve koyunun sırtlarında bağırsakları üzerinde ve kemiğe karışan yağlar dışında iç yağlarını da yasaklamış ve haram kılmıştık.” Ayeti sanırım yüzlerine vurulmuş tokat niteliğinde bir cevap olacaktır.

Allah’ın yahudileri çeşitli Hayvanlara çevirmesi

Sonuç olarak İslam’a göre baktığımızda evrim teorisi diye bir kavramın olmadığı, evrim teorisi denen safsatanın aslı ve astarı olmayan koca bir yalan olduğu apaçık belli iken, yıllardır ortalarda dolanan bir evrim teorisi dolaşıp durmaktadır.

Peki herşeyi ile koca bir yalandan öte gitmeyen evrim teorisi neden ortaya atılmış ve neden Müslümanım Elhamdulillah diyen bir çok insan buna inanmaya başlamıştır. İsterseniz ona da bir bakalım.

Aslen yahudi asıllı olan İngiliz vatandaşı olan Charles Darwin denen bir yalan makinası; ki kendisi bir çok konuda iyi eğitim ve öğretim görmüştür.

Haliyledir ki bir şekilde yukarda anlattığımız ayetlerden de haberdar olması mümkündür. Dolayısıyla Darwin’in bir yahudi olması maymunlaştırılan kavimden olması ihtimalini de göz önüne getirmektedir.

Kaldı ki kendilerine gönderilen peygamberlere yaptıkları zulümleri göz önüne alırsak, Zekeriya ve Yahya Aleyhisselamı öldürdükleri de bilinen bir şey iken; ki Maide süresi Ali İmran süresi 112. Ayetteki O yahudiler nerede olurlarsa olsunlar, zillet altında kalmaya mahkumdur. Emri onları içinde oldukları ve bulundukları durum altında ezdikçe ezmektedir.

O yüzden de yahudilerin gerek İslam ve gerekse de Müslümanlar üzerindeki entrikaları hiç bitmemiştir. Allah tarafından bizlere vaad  edilen o güne kadar da bitmeyecektir.

Sözün özü; Darwin’in de bir yahudi olması Müslümanları hedef alarak böyle bir yalanı ortaya attığının en güzel delilidir. Fakat İmanı Allah olan kılavuzu peygamber olan biz Müslümanlar da diyoruz ki: Ey Darwin ve onun yolundan gitmeyi maharet sayan zavallılar.! Elhamdülillah ki biz Müslümanız. Atamız Hazreti Adem Aleyhisselam’dır. İnsandır, ve insan evladı dünyaya getirmişlerdir.

Bizler insandan geldik

Dolayısıyla bizler insan evladıyız. Diğer taraftan inancımız gereği bizim hayvanlara karşı merhamet duygumuz vardır. Siz ki hayvan neslinden geldiğini söyleyen hayvan evladı iseniz elbetteki buna saygı duyarız. Fakat sizlere hayvan gibi davrandığımızda lütfen bizlere Kızmayın. Zira… Hayvana ne kadar merhametli de olsak sonuçta insana verdiğimiz değeri vermemizi bekleyemez kimse.

O yüzden size hayvan olarak bildiğiniz atalarınız ile mutluluklar derken, bizim atalarımızdan uzak durun. Yoksa biz havlayan hayvana nasıl davranılacağını da çok iyi biliriz. Sanırım anlamışsınızdır.

78 / 100

Yorumlar

  1. Nokta 9 Temmuz 2018
  2. NAKKAS 12 Temmuz 2018

Yorum Bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.