Radyosen ve şiir

83 / 100

RadyoSen ve şiir bu günkü sohbet konumuz olacak. Peki ama neden derseniz; bir önceki sohbet konumuz biliyorsunuz ki şiirsel bir sohbet konusuydu.

Radyosen ve şiir

Radyosen ve şiir 1

Her ne kadar kendi yazdığım şiirleri paylaştıysam da eklenecek daha şiirler olduğunu görünce RadyoSen ve şiir diyerek diğer şiirlerimi de paylaşmak istedim.

Kalbimde yok artık yerin RadyoSen ve şiir konusunun ilk şiiri olsun.

Bir küçücük yürektim kendi hayal dünyamda.
Nasıl girdin bilmedim o mutlu hayatıma. Sonra da çekip gittin bırakıp yalnızlığa. Geri dönme istemem kalbimde yok artık yerin.

Be Allahsız!, be kitapsız! ne istedin sevgimden?
Cehennem ol çek git artık! kimsesiz yüreğimden!
İsyan ettim herşeye! bir tek senin yüzünden. Geri dönme istemem kalbimde yok artık yerin.

Neler çektim bir bilsen terk ettiğinden beri…
Ben artık ben değilim, oldum garip serseri. Söküp attım kalbimden, senin sahte sevgini.
Geri dönme istemem kalbimde yok artık yerin.

Dost kalalım diyorsun hala hiç utanmadan… Hiç mi utanmıyorsun bana yaşattıklarından? Def olup çek git artık; yok ol benim dünyamdan.
Geri dönme istemem kalbimde yok artık yerin.

Olur musun?

Yüreğine kurban olsam bastığın toprak olsam. Küçücük bir zerre olsam yüreğinde dolansam. O aşkından ateş olup gece gündüz hep yansam. yunus olsam dergahında sen Elif’im olur musun?

Kimsesizim şu dünyada sana gönül bağlayan. Ozan olsam mısralarda hep seni sayıklasam. Elde kazma dilde ismin hep dağlarda dolansam. Ferhat olsam yüreğinde sen şirin’im olur musun?

Güzel yüzün hep aklımda bir seni sayıklarım. Gördüğüm her canlıdan inan seni sorarım. İste benden senin için çölleri dolanırım. Mecnun olsam ben aşkından sende Leyla’m olur musun?

Ne bileyim?

Bir Gariban Dilenciyim Muhtac Senin Sevgine. Gül Dikeni Yarasıdır Yer Etmiştir Kalbimde. Bu Ne Acı Sevdadır Ki Tek Ilaç Var O Da Sende. Seviyorum Demedin Ki Sevdiğini Ne Bileyim?

Sen Aldığım Nefesimsin Yaşadığım Her Anımsın. Canımsın Sen Candan öte inan Benim Hayatımsın. Sana Olan şu Sevdamı Söyle Nasıl Anlatayım? Seviyorum Demedin Ki Sevdiğini Ne Bileyim?

Sevda Nedir Dense Idi Inan Seni Gösterirdim. Öyle Bir Aşk Var Ki Bende Kalbimdesin… Suskun Dilim. Bir Kalbim Var Istiyorsan Söküp Yoluna Sereyim. Seviyorum Demedin Ki Sevdiğini Ne Bileyim?

Bu Ne Hazin Mesafedir Iki Tenin Arasında? Bunun Sırrı Dilde Değil Gönüldeki Yaşananda. Sana Diyeceğim Tek şey Gül’üm Anlasan… Anlamasanda. Seviyorum Demedin Ki Sevdiğini Ne Bileyim?

Uzaktayım Deme Bana Içimdesin…. Tüm Kalbimde. Bu Nasıl Bir Acıdır Ki Seven Belli… Sevmeyen De. Herşeyimi Alsan Bile Aşkın Kalır Yüreğimde. Seviyorum Demedin Ki Sevdiğini Ne Bileyim?

Ne gerek?

Biriktikçe birikmiş, derdim dağları aşmış. Sarmışört bir yanımı sabır taşım çatlamış. Uykusuzdur her gecem akıp durur gözyaşım. Her anım böyle geçer anlatmaya ne gerek?

Doğruluğu hak bildim yaşadım hep yalansız. En yakın can dediklerim zalimmiş… acımasız. Kimsem yok şu dünyada hayatta yapayalnız. Her anım böyle geçer anlatmaya ne gerek?

Dertler yemeğim olmuş gam ise içtiğim su. Yusuf’a dost olmuş ya hani, atıldığı kör kuyu. Yazsam roman dediğim hayatımın hepsi bu. Her anım böyle geçer anlatmaya ne gerek?

Sen Elif‘im olamazsın

Mutlu olan hayatıma girdin sen; viran ettin. Kerem ettin, ferhat ettin, beni mecnun eyledin. Söylesene be Allahsız; şu garipten ne istedin? Bana adım Elif deme sen Elif’im olmazsın.

Önce girdin yüreğime sonra çıktın apansız. Bir başıma kimsesizim, şimdi ben yapayalnız. Aşk’ın adı Elif dediğin bırakmak mı zamansız? Bana adım Elif deme sen Elif’im olmazsın.

Sözde güneş olacaktın; karanlık hepten yolum. Zehir oldun hayatımda; bense ölüme mahkum. Nefret ettim ben herşeyden; şimdi sen mutlu musun? Bana adım Elif deme sen Elif’im olmazsın.

Yunus gibi baş koymuştum ben aşkımın uğruna. Kutsal bildim aşkımızı almadım kollarıma. Tek isteğim bir sevgiydi yeminle dört kitaba. Bana adım Elif deme sen Elif’im olmazsın.

Reva mıydı seven kalbe çektirdiğin bu zulüm? Hani gülüm olacaktın? nbende öten bülbül’ün? Uzak ol! Cehennem ol! Sana denecek son sözüm; Bana adım Elif deme sen Elif’im olamazsın

Ne diyeyim şiiri ile RadyoSen ve şiir demeye devam edelim.

Görür görmez kaybolmuştum o buğulu gözlerinde. Ölesiye sevdim seni, sevdan hala yüreğimde. İçli çalan şarkı gibi, inan adın hep dilimde. Duymuyorsa kulakların, daha sana ne diyeyim?

Sen rüzgardın bense yaprak; alıp beni sürükledin. Sen Alevdin bense çınar; yaktın beni kül eyledin. Aç gözünü bir daha bak; karşındaki son eserin. Görmüyorsan eserini daha sana ne diyeyim?

Senin için her gün öldüm; ne olurdu bir kez görsen. Uykusuzdur her bir gecem; aklımda sen, dilimde sen. Kalbim bile senle atar, bilmem daha ne söylesem?Hala beni sevmiyorsan daha sana ne diyeyim?

Kurbanın olam

Bir gariban gül dalıyım, dalda gül’ü olmayan. Yaprakları keder dolu, gece gündüz ağlayan. Hasretine dayanamam, gel artık! kurban olam. Ey sevgilim sen gideli Güller bile açmıyor.

Akşam olur, güneş batar, hüznüm dolar geceye. Ne olur bir güneş ol ve doğ şu yüreğime. İçim yanar, dalım kopmuş; söyleyemem kimseye. Güzel gözlüm sen gideli açan Güller kokmuyor.

Sen gideli bülbül suskun; o da artık ötmüyor. Her yanımda sahte aşklar; durmadan çoğalıyor. Hazan olmuş sanki bahar; yapraklar dökülüyor. Bebek yüzlüm sen gideli açan güller soluyor.

Virane şiiri ile RadyoSen ve şiir devam ediyor

Dertli gönlüm figan eder bulunmaz mı bir rehber? Elim kolum bağlanmışım boşluktadır gözlerim. Bir boşluk ki şu içimde sanki koca alemin; Ecel gelmiş kapımdadır bütün dünya bi haber.

Gelen dertli sonbahardır yüreğimde bir hüzün. Bülbül suskun, güller yasta gülistansa harabe. Gece gündüz hayalimde seni o eşsiz yüzün. Boyun bükmüş gonca güller bense dertli virane.

Yazıktır bana

Yaşardım seninle hiç usanmadan, Biter mi bu acım sevdan olmadan? Kül olmaz diyorlar ateş yanmadan. Alev olup kül edersen yazıktır bana.

Seninle yaşamak sanki rüyadır. Saç teline bay koymuşum, canım fedadır. Şu gönlümü harab eden inan sevdandır. Doyamadan gider isem yazıktır bana.

Bir tek anım geçmiyor seni anmadan, Kollarım o beline dolanamadan, O güzel gözlerinde ben yok olmadan, Şu dünyadan göçer isem yazıktır bana.

Hani olur; ölür isem unutur sanma; Bir kaç avuç toprak olur senle aramda. Varsın beden karışsın kara toprağa. Sarılmadan gider isem yazıktır bana.

Ve evet sevgili RadyoSen Ailesi bu gün de kavgalardan uzak, tartışmalardan uzak huzur dolu bir sohbet olsun diyerek RadyoSen ve şiir dedik, şiirlerden meydana gelen bir konu ile sizlerle oldum.

Aslında beni bilen bilir tek isteğim bırakın kavgaları, tartışmalardan bile kaçan bir yapıya sahibim. Ve her defasında dediğim gibi emin olun tek isteğim her sohbet konusunda sizlere güzel sohbetlerle gelmek.

Ki son iki konumda sizler de fark etmişsinizdir; gerek şiirsel bir sohbet olsun ya da bu gün ele aldığım Radyosen ve şiir konusu gibi sohbetlerle sizlerle olmak istedim hep.

Ama takdir edersiniz ve fark ettiğinize de inanıyorum şiirlerde bile bir sitem gizli hep. Ne diyeyim; temennim içinde sitemlerin, kavga ve tartışmaların olmadığı yeni bir sohbette olmak dileği ile en güzele emanet olunuz.

83 / 100

Yorum Bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.