Süslüman

85 / 100

Süslüman nedir bileniniz var mı? Yok mu? Bir düşünün ya hu emin olun biliyorsunuzdur. Bir düşünün bakalım, Süslüman nedir diye….


SÜSLÜMAN MI, MÜSLÜMAN MI?

Süslüman 1


Bulamadınız mı? Çok ayıp ya hu biz ki Alemlere nam salmış büyük islâm uleması, medar-ı iftihar edilen, Kur’anın mealini okuyarak alim olduğunu sanan koca Müslümanlar; Süslüman nedir bilmiyorsak cidden ayıp. 

Neyse anlaşıldı; sanırım Süslüman nedir sorusuna cevap vermek gene benim gibi bir cahile kaldı. Efendim Süslüman Superman’ın kırmızı kurdela ve çiçeklerle süslenerek erkekliğinden eser kalmamış kırık halidir. 🙂

İnandınız mı? Hayır mı? Ama çok ayıp ya hu. Halbuki bunu bizim necip; televizyon karşısında bizlere çakma fetvalar veren ulema, yani alim olan büyüklerimizden biri dese hemen “aaa hoca efendi çok derin alim, hemi de moderen!” Der ve inanırdınız.

Ama doğru ya, bir kere ben moderen! Değilim, ayrıca meşhur da değilim, e tabi binlerce dolar alıp tavuktan da kurban olur, horozdan da demiyorum değil mi? 🙂

Hatta benim gözlerinde kaybolduğum kediciklerim de yok, bir cami köşesinde aldığım Kur’an mealine bakıp, “aslında arapça bilmem, tefsirden de anlamam,mealden de amaaa diyebilirim ki ortada kuyu var yandan geç.”

“Çünkü bu güne kadar ilme hayatını adayan bütün alimler (haşa) islâm’dan habersiz şirk içinde yaşıyorlardı. Yani Allah’a ortak koşuyorlardı. Aha da inanmıyorsanız yeni yazdığım kitabı okuyun. Orda hepsi vardır.” Da demiyorum.

Neyse sorun değil, ben gene tek kuruş almadan en beleş tarafından sohbet edeyim de belki arada bir kaç akıl sahibi çıkar da bir “Hımm” der. Hatta belli mi olur o “Hımm” diyenlerden para çıkmasa da bir “Allah razı olsun kardeşim” diyen çıkar belki.

Aslında kendi şahsıma o “Hımm” diyerek Allah razı olsun diyenlerin temennileri ve iyi niyetleri var ya inanın değerini anlayana milyon dolarlardan daha faydalı. Ama anlayana!!!

Sahi sohbet konumuz niye Süslüman bilen var mı? Durun onu da ben söyleyeyim. Efendim malumunuz yani bildiğiniz gibi yılbaşı kapıya dayandı. Eee haliyle de bizim Süslüman kardeşlerimiz de hazırlıklara başladı.


DİNİNDEN HABERSİZ SÜSLÜMAN

Başlamadınız mı? Aaa cidden ayıp, ya hu derin müslümanlar!!! Vitrinlerine “Esselamun Aleykum yeni yıl” yazarken siz hala başlamadınız mı? Oysa her sene daha yeni yıl gelmeden çam ağaçları süslenirdi.

Allah bilir ya siz şimdi kırmızı don da almamışsınızdır. Büyük ayıp ve büyük kayıp!! Sizleri esef ile hatta kınım kınım kınıyorum. Siz nasıl Müslümansınız?

Neyse bu kadar boş sohbetten sonra az da ciddi anlamda sohbet edelim isterseniz. Bildiğiniz gibi yılbaşı cidden kapıya dayandı.

Dayandı dayanmasına da bizim dilimizde de tüy bitti. Her zaman dediğim gibi isterdim ki gerçek manada biz Müslümanlar için gurur verici güzel şeyler anlatayım.

Fakat yaşananlara bakılınca içler acısı öyle bir duruma geldik ki, maalesef bırakın iyiden geçtim, kötünün iyisini de geçtim tam bir felakete doğru gidiyoruz.

Şöyle ki; yakında “Oy oy cingıl bels, cingıl bels de cıngıl bels, hadi müslümanlar el ele tutuşun, malûm yılbaşı yaklaştı hazırlıklara başlamak lazım.” Gibi birşeyler duyarsanız hiç şaşırmayın.

Hatta bir gün cuma namazına ya da vakit namazını kılmak için camiye giden erkek kardeşlerimiz ” Değerli Müslüman kardeşim, bu günkü sohbet konusu malumunuz üzere yaklaşan yılbaşı ve yılbaşında her müslümanın zikri olan oy oy cingıl bels hakkında olacaktır.” Gibi birşey ile karşılaşırsa hiç şaşırmasın.

NOEL BABA KILIKLI İMAM


Komik mi geldi? Komik gelmesin çünkü “Elhamdulillah Müslümanım” diyen, pardon geçinen iyileri tenzih ederek konuşuyorum ama, Müslümanım diye geçinen bizler için yılbaşını kutlamak adeta bir ibadet haline dönüştü maalesef.

Ve hatta bu sohbeti yapan cami imamını noel baba kıyafeti ile görürseniz de şaşırmayın. Çünkü maalesef büyük bir hız ile o yöne doğru gidiyoruz.

Aslında bu yazıları okusa eminim ki diyanet işleri başkanlığı beni vurur. Neden mi çok basit: onlar da biliyor ki dediklerim hep doğru. O yüzden de teyyid edip onaylasa maaş vermek zorunda.

Eh bu da devlete ek yük demek, bir düşünün onca çakma profesörleri var onlara verdikleri çakma fetvalar için eşek yükü para verirken bir de ben çıkıyorum ortaya.

Eee bu ne demek? Çok basit; Zekeriya Beyaz Bey’in kurbana gidecek tavuk parası kesilecek, ki olacak şey değil. Ya da ne bileyim diğer kitap tüccarı “ulemamız” yani alimlerimizin kitap satışları da düşecek ki bu da kabul edilir değil.

Aslında açık konuşayım mı? Bu makaleye başlarken niyetim yine elle tutulur gözle görülür bir sohbet yapmaktı. Fakat bakın yemin ediyorum benim sohbetim de tıpkı bir Müslüman’ın kabuk değiştirip Süslüman olması gibi kabuk değiştirip ne olduğu belli olmayan bir konuya döndü.

Ben isterdim ki diğer sohbet konularında olduğu gibi ayet ve hadislerle size gelip hem tatlı bir sohbet edeyim, hem de yaptığım sohbetten ben de feyizleneyim.

Ama olmuyor be Müslüman, olmuyor çünkü ne kadar anlatırsak anlatalım bir kulaktan girip diğer kulaktan çıkacak. Bunu biliyorum. Ve biliyorum ki; yılbaşı gecesi gene kırmızı donlar alınacak, çam ağaçları süslenecek ve happy new year to you zırvaları adeta ilahi gibi ağızlardan dökülecek.

O yüzden de ben şimdiden diyorum ki “”Oy oy cingıl bels, cingıl bels de cıngıl bels, hadi müslümanlar el ele tutuşun… tey, tey, teyyyy.” Ne diyeyim ki başka

85 / 100

Yorumlar

  1. İbrahim 22 Aralık 2018
  2. Toprak 22 Aralık 2018
  3. BuzPeRiSi 23 Aralık 2018
  4. vuslat 9 Ocak 2019

Yorum Bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.