Yılbaşı geliyor

82 / 100

Yılbaşı geliyor dedim ya, şimdi yazıyı ilk okuyanlar diyecekler ki yaşasın yılbaşı geliyor dedi ama adam bize hadis anlatıyor ne alaka. Okuyun bir çok alaka olduğunu görürsünüz 

yılbaşı geliyor

Yılbaşı Geliyor….

Değerli Müslümanlar yılbaşı geliyor konumuza geçmeden önce sizlere Müslim’den Rivayet olunan bir Hadis yazmak istedim.

Müslim’den rivayet olunan bir hadisi şeriflerinde Efendimiz iki cihan Sultanı Kainatın Nuru Hazreti Muhammed Mustafa Salallahu Aleyhi ve Sellem buyururlrar ki:

Kıyamet gününde insanlardan ilk olarak hesaba çekilecek olan üç kişiden birincisi olarak Dünyada  iken savaşa gidip savaşta şehit edilen kimse olacaktır.

Allah’ın huzuruna getirildiğinde yüce Allah  O’na Dünya’da iken verdiği nimetleri birer birer sayar. O da bunları kabul eder evet Rabbim bunların hepsini  bana verdin.

Bunun üzerine yüce Allah peki der verdiğim bu nimetlerin karşılığında sen ne yaptın?
Ya Rabbi der ben de senin uğrunda savaştım dinim uğruna vatanı müdafaa ettim ve sonunda ölüp şehit oldum.

Bunun üzerine Allah’u Teâlâ Hayır, der yalan söylüyorsun! sen savaşa sadece sana cesur desinler diye gittin ölünce kahraman olmak için gittin.

ve bak adın cesura çıktı, kahraman bilip her yere heykellerini diktiler. O düşüncen ve isteğin yerine gelmiştir ve Dünya’da iken sana karşılığı da verilmiştir.

Ardından Allah’ın emri üzerine şehit olduğunu sanan o zavallı yüzüstü sürüklenerek cehenneme götürülüp cehenneme atılır.

Ardından güya ilim öğrenmiş ve ilim öğretmiş Kur’an okumuş bir kimsedir. Yüce Allah Ona da Dünyada iken verdiği nimetleri birer birer sayarak bu nimetlerden faydalanıp faydalanmadığını sorar.

O kişide Vallahi der Allah doğru söyledi o nimetlerin hepsini verdin bana  Allah’ım der. Peki der Allah’u Teâlâ sana verdiğim bu nimetler karşılığında sen ne yaptın?

Ya Rabbim der adam senin rızan için ilim öğrendim, ilim öğrettim ve Kur’an okudum. Bunun üzerine Yüce Allah Celal sıfatını gösterir ona da ve Hayır, sen de yalan söylüyorsun!

çünkü; ilmi sana alim desinler diye öğrendin, Kur’an’ı da sana ne güzel okuyor desinler diye okudun!

Lütfen Bu Hadisleri oku sonra isterseniz yine kutlayın 

Hatırla ki sana alim  dediklerinde nefsinin hoşuna gidiyordu ve hatırla ki Kur’an okuduğunda göz ucu ile etrafını süzüyordun ki ne güzel okuyorum herkesi cezbettim diye düşünüyordun! Der ve onu da Cehenneme atması için Meleklerine emreder.

verilen emir üzerine o zavallı da yüzükoyun sürüklenerek cehenneme götürülüp Cehennemin azabı ile baş başa bırakılır.

üçüncü kişi ise Allah’ın kendisine sınırsız maddi zenginlik verdiğini ve servette hatırı sayılır kişiler arasında olduğunu söyler.

Peki der yine Allah’u Teâlâ verdiğim onca zenginlik mal varlığı karşılığında sen ne yaptın? ki sana verdiğim onca nimet varken sen ne yaptın?

Allah’ım der adam bana verdiğin serveti sırf senin rızanı gözeterek senin uğrunda senin sevdiğin kişilere dağıtarak senin uğrunda senin sevdiğin işlerde harcadım.

Camiler yaptırdım, okullar yaptırdım, fakirleri içinde oldukları sıkıntıdan kurtardım.

Bunun üzerine yüce Allah yine Azametim ve kudretim üzerine yalan söylüyorsun diyerek Celal sıfatını gösterir.

Çünkü sen bunları yaparken sana ne cömert, ne yardımsever bir adam desinler diye yaptın ayrıca bunları yaparken de dünya üzerinde devlete ödeyeceğin vergilerden kaçmak için yaptın ki eğer benim rızam için olsaydı yapacağın yardımları yapmadan onlarca televizyon ve gazeteciyi peşine takıp reklamını yaptırmazdın ey gafil der.

Ve yine meleklerine emrederek onun da cehenneme atılmasını emreder. Allah’ın emri üzerine o zavallı da yüzü koyun sürüklenerek Cehennemin azabı ile baş başa bırakılır.

Yılbaşı Geliyor Ey Müslüman!!!

Değerli Müslüman kardeşim; Aslında bu hadisi şerif bile yoruma gerek bırakmıyor. Fakat bir iki söz etmeden de konuya Nokta koymak istemiyorum.

Günümüze baktığımızda kime sorsanız İslamın da Müslümanlığın tapusu da kendisinde sanır.

Ama iş icraat yani yapmaya gelince Müslüman olduğunu da unutur. Hangi dine mensup olduğunu da. Şimdi Ey Müslüman sahi Yılbaşı geliyor gereken Dini hazırlıklar yapıldı mı?

Mesela çam ağaçları alınıp süslendi mi? Noel hazırlıkları ne alemde? Millî piyango alındı mı? tombalalar ne bileyim ya hu kırmızı kırmızı donlar falan hepsi hazır mı?

hem Malum Hani Hazreti İsa Aleyhi Selam en güzel çam ağacına inecek ya senin çam ağacının süsleri güzel mi?

Amman diyeyim işin içinde din var, iman var, sen ki Müslümansın Hristiyanlığı nasıl olur da Avrupalıya bırakırsın.

Hem unutma Allah sana da verdiği nimetleri saydıktan sonra soracak peki diyecek bunlara karşılık ne yaptın. E

Ha sen de Mal değilsin ya başlarsın saymaya Ya Rabbim Milli piyango aldım, tombala oynadım, televizyonda dansözleri seyredip çekirdek çıtlattım, sonracağızımaaaaa gece yarısı kırmızı don giyip Hazreti İsa’yı bekledim, Noel babayı bekledim falan filan işte. Malum yılbaşı geliyor.

Bunları de sonra da ya hu Elhamdülillah Müslümandım ama cehennemde ne işim vardı diye oradaki papa ya da Rahip amcalarına hayıflanırsın olur mu.

Bu kafada devam et sen ey Müslüman. Çünkü Yılbaşı geliyor Sen bu kafada devam et.

Elin haçlısı da önce Filistin’de ezanı yasaklasın, Arakanda kardeşlerini boğazlasın, Kıbrıs’ta ezanı yasaklasın, ha bir de Kudüs  İsrail’in baş kenti olacakmış.

Aman ha önemseme. unutma yılbaşı geliyor o daha önemli. Sakın aksatma ha yoksa McDonald’san hamburger de yiyemezsin.

Coca cola da içemezsin. Daha önemlisi Ariel olmadan çamaşırın daha iyi temizlenmez. Malum çamaşırı en iyi temizleyen Müslüman kanıdır.

82 / 100

Yorumlar

  1. Nokta 22 Aralık 2017
  2. vuslat57 22 Aralık 2017
  3. Ecrin 22 Aralık 2017
  4. Mehtap 2 Ocak 2018
  5. Kenjin 11 Mart 2018
  6. EsMeR 19 Mart 2018
  7. BiLaL 28 Nisan 2018

Yorum Bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.