Ahmak Müslüman

80 / 100

Ahmak Müslüman mı desem aptal Müslüman mı desem bilemedim ki. Ne olur kızmayın böyle bir başlık attım diye. Fakat inanın öyle bir hale geldik ki gördüklerime bakınca geri zekalı Müslüman demek geliyor içimden. Neden mi? Şu sohbeti bir okuyun o zaman anlarsınız belki.

Ahmak Müslüman

Ahmak Müslüman

Değerli Müslüman kardeşim, değerli Radyosen Ailesinin birbirinden güzel insanları; bu günkü sohbet konumuz üzülerek de olsa yine kendisine Müslüman diyen bizler hakkında olacak.

Beyhakiden rivayet olunan bir hadisi şeriflerinde peygamber efendimiz: “Mescitler dış görünüşleri ile mamur yani gösterişli, fakat içleri hidayetten yani Allahın Rahmetinden mahrum olacak.” Diye buyururken adeta günümüzdeki  ahmak Müslüman zümresini anlatıyor.

Neden mi gelin gelin hep beraber bir bakalım o halde; Lokman suresi 13. Ayette: “Oğulcuğum! Allah’a şirk koşma, doğrusu şirk koşmak büyük bir zulümdür.” Ayeti Lokman Aleyhisselam’ın oğluna ettiği bir nasihatten söz eder.

Günümüzde ise ahmak Müslüman Dünya ve Dünyanın boş işlerine öyle dalmıştır ki kendi maalesef gizli şirk içinde. Haliyle kendisi şirk koşarken evladını nasıl şirkten korusun ki. Çünkü Allah’ı bırakmış Dünya’ya adeta tapmaya başlamıştır. 

Nasihatler

“Oğulcuğum! Yapılan iyi ya da kötü bir iş hardal tanesi kadar ağır da olsa bir kayanın içinde veya göklerde ya da yerin derinliklerinde bulunsa, Allah onu mutlaka meydana çıkarır. Çünkü Allah her tür gizli ve saklı olanı bilir ve herşeyden haberdardır.” Diye devam eder Lokman suresi 16. Ayetinde.

Peki ahmak Müslüman ne yapar? “Evlâdım madem bir halt yiyeceksin bari kimseye çaktırmadan ye, ulu orta hem kendinin hem de  bizim itibarımızı beş paralık etme.” Der. Eh böylesine “Hay itibarına tüküreyim.” Demek de ben gibilere vacip olur.

Neden biliyor musunuz? Çünkü Yüce kitabımız Kur’anı Kerim’in ilk ayeti Oku! Diye başlamasına rağmen gerçeği Allah’tan öğrenmek yerine, haşa  Allah gizliyi bilmez diyebilecek kadar cehaletini ortaya koyan çakma alimlerin dedikleri onlara yeterlidir.

Gelelim yine Lokman suresine; 17. Ayetinde yine Lokman Aleyhisselam’ın oğluna ettiği bir nasihat var. Aslında bakmayın oğluna ettiği nasihat dediğime çünkü bu nasihat aslında hepimize.

Uyan artık ey Müslüman!

Neyse sohbetimize kaldığımız yerden  devam edelim. “Oğulcuğum! Namaz kıl, iyiliği emret, kötülükten vaz geçir. Bu hususta sana isabet edecek bir eziyete katlan. Çünkü bunlar katlanıp mücadele edilecek işlerdendir.” Diye nasihatlerine devam etmektedir Lokman Aleyhisselam, yine Lokman suresi 17. Ayetinde.

Şimdi burda lütfen sosyal paylaşım sitelerinde yapılan sosyal deneyleri bir inceleyin derim önce. Ki; bir önceki konumda hatırlarsınız, bir kaç örnek vermiştim. Ya hu şu İslam’ın şartı kaçtı konusu var ya işte o.

Bakın inanmayan varsa izleyebilir; üniversite bitirmiş, bir kaç fakülte yutmuş erdemli evlatlarımıza sorun, çoğu daha Peygamberimiz Hazreti Muhammed Mustafa Sallallahu Aleyhi ve Sellem’in kabrinin nerde olduğunu bilemeyecek kadar büyük bir cehalet içinde eğitim aptalıdır.

Ha; lütfen şimdi herkes başını ellerinin arasına alıp bir düşünsün. Ana ve babaları olan bizler onlara elbise alıp üç beş lokma yedirerek velayet ve vesayet görevimizi yaptığımızı mı sanıyoruz?

Evladımıza dinini, imanın ne olduğunu, namazı, orucu öğretmeden islâm fıkhı anlatmadan doğurup dünyaya atmayı velilik mi sanıyoruz? Kimse kusura bakmasın ama eğer bu velilik ise aynı veliliği hatta belki de daha fazlasını hayvanlar da yapıyor.

O yüzden de kimse yemedim yedirdim, giymedim giydirdim ayaklarına yatmasın. Ya hu yirmi birinci yüzyıla girdik, bırakın namazın rekaatlarını daha kaç vakit namaz olduğunu bilmeyecek kadar ahmak Müslüman var. Hem de güya %99’u Müslüman olan bir ülkede.

Yüzde bilmem kaçı Ahmak Müslüman!

Bakın burda niyetim herkesi aynı kefeye koymak değil, elbetteki iyileri tenzih ediyoruz yani ayırıyoruz. Ama Müslüman sıfatını taşıyorsak kimse kusura bakmasın burda hepimizin de bir düşünmesi lazım. Çünkü ben biliyorum diyerek kimse ahiret hesabını kazanamaz.

Tamam biliyorsun, kabul o halde sen tebliğ etmekle emr olundun ayetini neden uygulamadın? Ama durun kıvırmakta ustayız, delil olmadan gözümüze sokulmadan inanmamak için bahanelerin ardına saklanmakta kimse elimize su dökemez.

Hatta o konuda en kıvrak dansöz bile kıvırmakta bizimle yarışamaz. O yüzden de kıvırmayı düşünenlere, alın size delil.

Maide Suresi 67. Ayetinde: Ey peygamber, Rabbinden sana indirileni tebliğ et. Eğer (bu görevini) yapmayacak olursan, O’nun elçiliğini tebliğ etmemiş olursun. Allah seni insanlardan koruyacaktır. Şüphesiz, Allah, kafir olan bir topluluğu hidayete erdirmez.” Buyrulmaktadır

Müslüman mıyız yoksa…?

Emin olun bu ayeti okuyanların daha şimdiden ama o ayet peygambere hitap ediyor dediğini duyar gibiyim. İyi de mübarek sen o peygamberin ümmeti değil misin? Ne yani peygambere gelen emir sana gelmiyor mu?

Çakma Müslümanlar

İş Müslümanlığa gelince Maaşallah mangalda kül bırakmayan ey Müslüman geçinen zavallı, bak yine Lokman suresinden gidelim. “İnsanları küçümseyip yüz çevirme, yeryüzünde böbürlenerek yürüme. Zira Allah kendisini beğenip övünen kimseyi sevmez.” Buyuruyor Lokman suresi 18. Ayetinde.

Şimdi Allah aşkına! Daha imanın ve İslam’ın şartlarından haberi olmayan, 32 ve 54 farzı bilmeyen sen! Evet sana söylüyorum ey ahmak Müslüman! Nedir sendeki bu kibir, nedir sendeki bu gurur! Yoksa Dünyada iken cennete gireceğine dair belge aldın da haberimiz mi yok?

Efendiler, hanımefendiler lütfen kimse kusuruma bakmasın ama yüce Allah Ben Hak’kım diyor. Hak’kı savun diyor. Beni bilen bilir, gerçek varken yalana dolana baş vurmam, vuramam. O yüzden de dilim biraz sivri olabilir.

Bakın diyeceksiniz ki Sen sütten çıkmış ak kaşık mısın? Haşa tam tersine, dağlar kadar günahlarım vardır. Hatta dağları aşan günahlara sahibim. Fakat Elhamdulillah her zaman günahlarımla haliyle kendimle yüzleşmekten korkmuyorum.

Her zaman dediğim bir söz vardır. Dediğim bir şeyi, kişiye söyleyerek kimseyi rencide etme hakkına da lüksüne de sahip değilim. Sözüm ortayadır. En başta kendi nefsimedir. Ama dileyen ya da üzerine alınmak isteyene de niye alıyorsun demem.

Efendiler, hanımefendiler; bakın yüce Allah Tahrim suresi 6. Ayetinde mealen: “Ey iman edenler! Kendinizi ve ehl_u iyalinizi yani ailenizi, yani arkadaşlarınızı, yani dostlarınızı, komşularınızı kısacası sevip değer verdiklerinizi cehennem ateşinden koruyunuz.” Buyruluyor.

Peki Allah’ına kurban olduğum ahmak Müslüman kardeşim önce bayanlar size söylüyorum televizyonda izlediğin hangi dizi seni cehennemden koruyacak ya da sevdiklerini.

Ya hu şöyle bir bak Allah aşkına bana bir tane dizi adı söyle ki içinde entrikalar, ihanetler, yalan dolanlar olmasın. Ya da bir tane dizi adı verebilir misin Avrupa’da yıkılan aileleri özenirdirip yuvaların yıkılmasına sebep olmasın. Peki ya şu adına evlilik programı denilen çok özür diliyorum Ama kadın pazarlama şirketine dönen saçmalıklar. Onlar çok mu masum acaba?

Suç kimde bilen var mı?

Evet suç kimde acaba? Aslında bu soru cevabı bilinen bir soru ama; yine de oturup bir düşünelim. Suç kimde? Aslında nerden bakarsanız bakın evladımıza anne ve babalık, sevdiklerimize çobanlık yapamayan, nefsimize efendi olmak yerine o nefse kul, köle olmayı tercih eden bizde.

Okumadık, öğrenmedik, tembellik yapıp onun bunun saçmalıklarını ayet sandık, öğrenmek yerine biz Müslümanlara yobaz diyerek kendi yobazlıklarını gizleyen birilerine yalakalık yapmak adına dinimizle, inancımızla alay edenlerin yolundan gittik.

Okuyup öğrenmek yerine biz Müslümanlara yobaz gözüyle bakanların Peygamberimizin emirleri için haşa yalan yanlış diye bize yutturulmasına göz yumduk. Okumadık, öğrenmedik ve cahilliği erdem sandık. 

Sadece bir düşünün ne demek istediğimi anlayacaksınız. Hiç fark ettin mi ey ahmak Müslüman kardeşim önce velilerimizin itibarını zedelediler, ardından alimlerimiz, sonra hacı hocaya güven olmaz sözü ile onlari gözümüzde küçük düşürdüler. Ve maalesef şu anki hedefleri Allah Resulu’nün emirleri. 

İslam’a yapılan saldırılar

Ondan sonra ise hedeflerinde ne var biliyor musunuz peki? Kuran. Evet, evet yanlış duymadınız Kur’an var. Emin olun yakında televizyon programlarında Kur’anın mealini de tefsirini de yapan insandır ve insan hataya açıktır diyerek Kur’anı da gözümüzde küçültmeye kalkarlarsa hiç şaşırmayın. Hoş bu konuya özellikle değineceğim o yüzden şimdilik es geçiyorum. 

Çünkü niyetlerinden önce efendilerinin kendilerine verdiği talimat odur ve onlar efendilerinin yolundan bir milim deseniz ayrılamazlar. Ama açık konuşmak gerekirse onları bir bakıma takdir ediyorum. Neden mi?

Çünkü İslam’ın tapusu bende diyerek ortalarda gezindiği halde İslam’ın şartını bilmeyen sevgili ahmak Müslüman, imandan sadece isim olarak haberdar olan Müslüman maalesef efendim dediği Allah’ın yolunu unutmuş, iman diye onların yolundan gidiyor….

80 / 100

Yorumlar

 1. Toprak 21 Ekim 2018
 2. Nokta 23 Ekim 2018
  • Toprak 23 Ekim 2018
   • Nokta 23 Ekim 2018
    • Toprak 23 Ekim 2018
     • Nokta 23 Ekim 2018

Yorum Bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.