DJ NAKKAS

DJ NAKKAS; www.RadyoSen.com Ailesinde belki de hakkında en çok bilgiye sahip olunan bir ferdi. Doğum tarihi bilinmemekle beraber milattan önce de kendisinden söz edildiğini tarih kitaplarından biliyoruz.

DJ NAKKAS

DJ NAKKAS

Peki ama DJ NAKKAS kimdir derseniz; tam bir sır küpü. Doğum tarihi bilinmemekle beraber milattan önce de kendisinden söz edildiğini tarih kitaplarından biliyoruz demiştik.

Öncesi var mıdır, yok mudur bilmiyoruz, bilinen tek şey kendisiyle yapılan röportajlarda verdiği bilgiler ve O’nu tanıyanların verdikleri bilgilerdir.

RadyoSen.com’un kurucusu olan NAKKAS‘a RadyoSen’i neden ve nasıl kurdun sorusuna: “Şimdi bir gün yolda yürürken arkadan bir amca pist dedi.” Diyerek konuya girer.

Kendisi 19 yılı aşkındır internet ortamında olmasına rağmen sanal olmayı hala öğrenememiş beceriksiz bir yapıya sahip olan NAKKAS, sanal nedir sorusuna ise;

“Sanal kişinin kendisine itiraf edemediği gerçek yüzünü gösteren bir aynadır.” Cevabını verir.

Unesco tarafından korumaya alınması gereken bir antika olmasına rağmen müzeler ellerinde kalır korkusuyla NAKKAS’ı müzelerine almakta çekimserdir.

RadyoSen Ailesinin DJ listesinde olmasına rağmen, yedek DJ olmaktan hiç bir zaman kurtulamamış olan NAKKAS; ağzında diş kalmadığı için DJ’liğinin sona ermesiyle karşı karşıyadır.

Yine; ağzında diş kalmadığı için dişsiz prens olarak bilinen NAKKAS’ın, kel olmasından dolayı sırma saç, ayakkabısının topuğu kırıldığı için 1.50 boyundaki selvi boylu gibi lakapları olmasına rağmen, insanlara duyduğu sevgiden dolayı; şirin bana diye de bilinmektedir.

Hatta bir ara kendisini merak eden birinin sorduğu soruya RadyoSen Ailesi “NAKKAS diye yazılır, baba diye okunur.”

Cevabını vererek yaşına verdikleri saygıyı göstermişlerdir.

DJ NAKKAS’ın yayın formatına gelince 21.yüzyılda olmamıza karşın çaldığı eserlerin 20.yüzyıldaki eserleri çalması da ayrıca düşünülmesi gereken bir etmendir.

Öyle ki; bir ara kaza ile 2 saat kadar hareketli eserler çalınca başta NATO olmak üzere bütün Dünya ayağa kalkmış ve Türkiye’de kısa süreli de olsa bir olağan üstü hal uygulamasına girilmiştir.

RadyoSen Ailesinde en çok sevilen olduğu kadar doğrulardan şaşmadığı için de en çok nefret edilen NAKKAS aynı zamanda sunucuda kendi yazdığı şiir ve makaleleri de yayınlamaktadır.

Yorumlar

  1. vuslat 29 Ocak 2019
  2. NAKKAS 3 Mayıs 2019

Yorum Bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.