Founder Sop ve Aop

76 / 100

Founder sop ve Aop komutları denince sohbet ve muhabbet kanallarında olanlarınızın çoğu eminim ki duymuş ve bilmekle beraber bu ne diyenleriniz de vardır.

founder sop ve aop

Founder sop ve Aop görev ve yetki alanları

Founder, Sop ve Aop komutlarına founder’den başlayalım isterseniz .Founder kısaca kanal sahibi demektir. Peki nasıl Founder olunur? bir kanalı kaydetmek ve o kanala sahip olmak için öncelikle o kanalda Aop olmanız lazım. Aop olunan bir kanal eğer şifresiz ise /cs register #kanal şifre açıklama ve mail adresiniz ile kaydedebilirsiniz. Böylece o kanalın sahibi yani founderi siz olmuş olursunuz. 

 

Founder sop ve Aop görevlilerinden; Founder (Kanal sahibi) 

Öncelikle şunu unutmamak lazımdır ki iyi bir founder’in iyi bir kişilik ve vasfa sahip olması lazımdır. Asli görevi sunucu üzerinde bulunan kanalının en iyi biçimde işlevini yürütüp kendisini temsil eden yetki verdiği arkadaşlarını da sunucusuna layık kişilerden seçmesi yönetmesi ve motive etmesi gereken en önemli karakterlerden biridir.

SOP (Süper Operatör)

Sohbet odalarında Founder’den sonraki en üst düzey yetkili süper operatördür simgesi & dir. Öncelikle unutulmamalıdır ki iyi bir Sop yani süper operatör  öncelikle iyi bir kişilik ve vasfa sahip olmalıdır. Çünkü Founder’den sonraki en üst düzey yetkili olan kişidir. Bu yüzden dikkatli bir şekilde geneli takip edecek orada bulunan bir alt kademesindeki Aop’ları eğiterek ilerde kendileri gibi iyi birer Süper operatör olmalarını sağlamalıdır.

Diğer taraftan kanal genelini takip ederken uygun gördüğü kişileri Operatör olarak eklerken  görevli olduğu kanalda ihtiyaç duyulmadığı takdirde diğer kanallara tavsiye etmelidir. Ayrıca Founder’den gelen emirlere uyarak görevini yeterince yapmayan Aop’ları uyarmak ve görevini yapmayanları  silmek yine sop’ların görevleri arasındadır. Diğer bir taraftan Sop’ların en büyük sorumluluklarından biri de kendi aralarında koordineli çalışmayı asla unutmamaları gerektiğini bilmelidirler

Aop (Operatör)

sunuculardaki sohbet odalarındaki yetkililere operatör yada kısaca Aop veya op denir simgesi @ tir. Gerek Founder sop ya da Aop’larda olduğu gibi iyi bir kişilik ve karaktere sahip  olmalıdır. Unutmamalıdır ki oraya gelen userlere gerek konuşması gerek hal ve hareketleri ile örnek olacaktır. görevlerine gelecek olursak; Kısaca kanalda huzur sağlayıp edep sınırları dahilinde sohbetin devamlılığını sağlamaktır.

User’lerin haklarını savunurken seviyesini bozanları gerek kanaldan uzaklaştırmak ya da banlamak suretiyle susturmak yine operatörlerin görevleri arasındadır. Bulunduğu kanalın sunucuda temsil edildiğini unutmamalı altlarına sevgi ve anlayışla giderken üstlerine de saygıda kusur etmemeli onlardan gelen emir ve direktifleri en iyi biçimde yerine getirmelidir.

Değerli Radyosen.com Ailesi; şunu da demeden geçmek istemiyorum Radyosen.com ‘da görev alan en üst düzeyden en ast düzeye varana kadar görev alan tüm Aile fertlerimiz görevlerinin bilincinde seçkin kişilerden meydana gelmektedir. Bu yüzden kurulduğu günden bu güne kadar Radyosen.com’da gelen kişileri üzecek bir duruma rastlanmamıştır. Ve dileriz olumsuz bir olayla sizlerin de katkıları ile karşılamayacağız da.

76 / 100

Yorumlar

  1. ELmAS 10 Haziran 2018
  2. NAKKAS 15 Haziran 2018
  3. ELmAS 17 Haziran 2018

Yorum Bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.