Süslüman kadın

84 / 100

Süslüman kadın dedim ya; şimdi aranızdan bazıları herhalde Müslüman kadın yazacaktı ama, bu NAKKAS yaşlı ve bunak ya yanlışlıkla Süslüman kadın yazmıştır der.

Süslüman Kadın

Süslüman kadın mı, Müslüman kadın mı?

Değerli Süslüman kadın kardeşlerim, pardon necip Elhamdulillah Müslümanım diye geçinen kadın kardeşlerimiz.

Süslüman kadın konumuza geçmeden önce, aslında açık konuşayım içimde söylenmesi gereken çok şey vardı. Özellikle de Tesettür konusunda.

Fakat benim çok sevip saydığım ve bir o kadar da değer verdiğim sevgili bir bürokratım, diğer sohbetlerimi okumuş ve dilime biraz sahip olmamın gerekliliğinden söz etti.

Gerçi; tam olarak ne dedi ya da ne kast etti bilmiyorum ama, sanırım benim iyiliğimi istiyordu. Ya da nasıl desem acaba kendisi de bir bayan olduğu için çaktırmadan tehdit mi etti acaba? 🙂

Süslüman kadın 1

Neyse buradan kendisine en içten sevgi ve saygılarımı sunarak, Bismillahirrahmanirrahim diyor ve yeni sohbetimize başlıyoruz.

Bu gün Tesettür emrini hafife alıp, örtünmenin adet olduğunu söyleyenlerden ziyade eskiye ait bir emir olduğunu söyleme gafletinde bulunanlara cevap niteliğinde bu sohbete gerek duyulmuştur.

Öncelikle şunu belirtmekte fayda buluyorum; yüce Allah’ın emir ve yasaklarında zaman ve mekan kavramı yoktur.

Bunu kısaca şöyle izah etmek gerekirse 1454 sene önce verdiği emir ne ise, o emir bu gün de geçerli olduğu gibi 154 bin sene sonra da geçerli olacaktır.

Çünkü; Kur’anı Kerim belirli bir zaman ya da belirli bir millete değil; bütün asır ve insanlara, hem de kıyamete kadar hükümleri sabit bir İslam anayasasıdır.

Tek bir harfi bile değiştirilemeyeceği gibi tek bir harf de eklenemez. O yüzden bunu herkesin bilmesi gerekir.

Ki yüz bin yıl da geçse insanlığın gerek maddi gerekse de manevi bütün ihtiyaçlarına cevap verebilecek son halini de Peygamberimiz Salallahu Aleyhi we Sellem zamanında almıştır.

O yüzden kalkıp ben size doğru yolu göstereceğim gibi ukalâca ahkâmlar kesecek değilim. Ki, Nahl suresi 9. Ayetinde yüce Allah; “Yolun doğrusunu göstermek Allah’a aittir.” Diye zaten buyuruluyor.

Hududunu aşmayan bir sohbet

Yok; günümüzde öyle insanlar çok çünkü. Zaten diğer sohbet konularımda bunlardan bir kaçının adını vermiştim.

Benim yapacağım sadece var olan ve sınırları Allah tarafından belirlenmiş kanun ve hükümleri, O’nun izin verdiği kadar tekrar olacak sadece.

Zaten kendi verdiği hükümlerde, o hükümleri yok sayarak hududunu aşanlar için Talâk suresi 1. Ayetinde:

“Bu hükümler Allah’ın hudutlarıdır. Kim ki Allah’ın hudutlarını aşarsa, kendisine yazık etmiş olur.” Buyurarak adeta tokat niteliğinde bir uyarı yapmaktadır.

O yüzden Elhamdulillah kendi şahsıma haddimi de yerimi de bilir, Allah’ın hudutlarını aşacak kadar delikanlı olmadığımı da itiraf ediyorum.

Bu itirafı yapıp o hudutları aşanlara da hatırlatma yaptıktan sonra şimdi konuyu yine dağıtmadan tesettür konusunda bir ayetle sohbetimize devam edelim.

Yalnız daha arapça bilmeden ayetleri bile hafız googleden arayanlar Kur’anda tesettürle ilgili ayet yok diyenlere Nur suresi 31.Ayete bakmalarını tavsiye ederim.

Bakalım ne buyurmuş yüce Allah Nur suresi 31. Ayette.

“Resûlüm! Mu’min kadınlara da söyle. Gözlerini harama bakmaktan sakınsınlar, ırzlarını korusunlar.

Zinet yerlerini açıp göstermesinler. Ancak bunlardan görünmesi zaruri olan (yüz ve eller) müstesnadır. Baş örtülerini (göğüs ve boyunları görünmeyecek şekilde) yakalarının üstüne koyup örtsünler.”

Bu “Kur’anda tesettür ile tek bir tane ayet yoktur.” Diyenlere bizden birinci kapak olsun. Fakat onlardaki yüz tencere değil kazan ya. Olsun bizde de kapak çok.

Bakalım Ahzab suresi 59. Ayette ne buyuruyor yüce Allah: “Resûlüm! Zevcelerine, kızlarına ve müminlerin hanımlarına söyle.

Zaruri bir ihtiyaçları olup dışarı çıkmak istedikleri zaman, dış elbiselerini üzerlerine giysinler. Bu onların ahlâksız kadınlardan olmadıklarının bilinmesi ve incitilmemesi için daha elverişlidir.”

Yetti mi baylar, bayanlar yetti mi Süslüman kadın kardeşim?… Yetmedi mi?… hiç sorun değil zaten ben de daha ısınma hareketlerindeydim.

Yine ahzab suresi bu sefer 33. Ayet. “Vakar yani ağır başlı olarak evlerinizde oturun. İlk cahiliye kadınlarının açılıp saçılması gibi açılıp saçılarak yürümeyin.”

Kur’anda tesettüre dair ayet yok diyenlere

Eee ne oldu şimdi. Sayın tavuktan kurban kesilir diyen ve alim geçinen çok yüksek cahil profesör alimlerimiz bunlar ne, ayet değil mi?

Hani Kur’anda tesettüre dair tek ayet bulamazdık? … Neyse ben sakinim.

Sakinim de sakin bırakmıyorlar ki.! Bakın az önce 2015 tarihli bir gazetenin konumuz ile ilgili bir yazısına denk geldim. Aynen aktarıyorum.

Defilede koleksiyon sergileyen muhafazakâr modacılardan Safiye Ekiz de “Süslüman” kelimesini hakaret olarak kabul ettiklerini ve kendilerini “modern çağın gereklerinden yararlanan Müslüman kadınlar” olarak tanımladıklarını ifade ettti.

“Müslümanlığımı eleştiremezler. Kıyafetimi uygun bulmayabilirler ancak emeğime dil uzatamazlar” diyen Ekiz sözlerine “Onlar da pantolon giyiyor, sıkma baş takıyor.

Ben de öyle yapıyorum. Tesettürün kurallarını bana göstersinler. Böyle bir kural Kuran’da yok” diye konuştu.

Peki Safiye Ekiz hanım efendiye sormak istiyorum: az önce benim yazdığım ayetlerde (haşa) sucuklu yumurtanın tarifini mi anlatıyordu yoksa yaprak sarmanın tarifi mi?

Yapmayın Allah aşkına.!

Burda din ve inançtan söz ediyoruz. Ve böyle bir konunun şakaya alır yönü yok, olamaz da. Yok ben soytarılık yapmak istiyorum diyen gider sirkte şarlatanlık yapar.

Ama lütfen son din olan İslâm dinini egolarınıza alet etmeyin. Çünkü açık ve net benim gördüğüm sizin tesettürden anladığınız, Vakko eşarp, Ray ban gözlük, Gucci çanta, bilmem ne zıkkım ayakkabı.

Değerli Müslüman kardeşim lütfen, bakın defalarca dedim. Dininizi paparazzi hocalarından değil, bizzat o dinin sahibinden öğrenin.

Onun Yasin suresi 21. Ayette “sizden hiç bir ücret istemeyenlere tabii olun. Çünkü onlar dosdoğru bir yol üzerinedirler.” Diye vasıflarını anlattığı kişilerden öğrenin.

Ya hu gerçek anlamda din adamı deseniz kimse dönüp bakmaz ama ortada dansözlük yaptırdığı kediciklerin orkestra şefinin dediklerini fetva diye alırsınız.

Neden Süslüman kadın dedim peki?

Bakınız Müslim’den rivayet olunan bir hadisi şeriflerinde Efendimiz Salallahu Aleyhi we Sellem ne buyuruyor:

Cehennemlik bazı kadınlar vardır ki, örtülü fakat çıplaktırlar. Her tarafa salınırlar. Onlar cennete girmeyecek ve Cennet’in kokusunu da alamayacaktır.

Yanisi mi dünyanın en baba feministi de olsanız, en cırtlak kadını da, hatta dişi herkül de olsanız bunlar Allah’a işlemez. Dolayısı ile ben istediğim gibi giyinir, cennete de girerim havaları orda geçmez.

Şimdi burda şöyle bir soru takılır aklınıza: NAKKAS efendi hadi bayanları anladık da ya erkekler; neden onlara suskunsun?

Vallahi kimse kusura bakmasın ama iş din olunca öz babam olsa müsamaha göstermem. Bilâkis alın size birinci dereceden kanıt.

Bakalım Nur suresi 30. Ayet ne diyormuş. Erkeğim bana herşey mübah diyenler bakın bu ayet ha, boş laf değil.

Mü’min erkeklere söyle, gözlerini haramdan sakınsınlar ve iffetlerini korusunlar. Bu onlar için daha arındırıcıdır. Allah onların bütün yaptıklarından haberdardır.

Hatta biraz daha açıklama yapacak olursak bayanlara gelen örtünme yani tesettür dediğimiz ayetten önce geliyor. Yanisi mi; yanisi şu: yüce Allah erkeklere önce siz haddinizi bilin diyor.

Peki nedir erkeğin örtünmesi derseniz. Erkeğin göz kapaklarıdır buyuruyor Hazreti Ali efendimiz. Peki bitiyor mu? Elbetteki hayır.

Şahsım adına konuşuyorum hadi şalvarı bırakın, piyasada nerdeyse giyilecek pantolon kalmadı desem yalan olmaz. Zira, piyasada adı pantolon olan fakat pantolonluktan eser kalmamış o kadar tuhaf şeyler var ki anlatamam.

Yok dar paça, yok düşük bel, yok dar kesim yok o, yok bu, yok şu yok zıkkımın kökü. Kısaca onu giyen erkek vitrinde pazarlanmayı bekleyen mankenden farksız.

Bu arada erkeğin tesettürü göz kapaklarından başlar dedik ya, hazreti Ali ile Peygamberimiz arasında geçen şu konuşmayı duymayan kalmamıştır.

Hazreti Ali Peygamberimize Ya Rasulallah gözüm bir kadına kayarsa yani bakarsa bu haram mıdır deyince, ya Ali ilki refleks olduğundan mübahtır, ama ikincisi haramdır buyurmuşlardır.

Anlamayanlara kapak yapalım öyle güzele bakmak sevap falan değildir. Bilmem anlatabildim mi?

84 / 100

Yorumlar

  1. vuslat 10 Mayıs 2019
  2. Selin 10 Haziran 2019

Yorum Bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.