Tanımıyorum De

83 / 100

Tanımıyorum De Şiiri yeni yazdığım ufak karalamalarımdan biridir. Dilerim okur, beğenir ve yorumlarınızı yazarsınız. 

Tanımıyorum De

Tanımıyorum De 

Bu adam kim diye sorarlar sana,                   Yeni gördüm ben O’nu Tanımıyorum de. Neden Mecnun gibi her gün kapında,    Derlerse de sen O’nu tanımıyorum de.

Madem kalbin kapalı açılmayacaktı,            Sana olan sevdamı anlamayacaktı,                  Bir kere de olsa hiç yanmayacaktı,  Soran olursa beni tanımıyorum de.

Sevdim inan ki seni canımdan fazla,              Her defasında olmaz dedin, nazla niyazla,  Bırakacaksan eğer kuru ayazda,                    Beni soran olursa tanımıyorum de.

Bir kerecik aşık oldun mu hiç benim gibi? Masal mıydı gözünde Aslı, Şirin’i?        Dünyalar verseler inan ki değişmem Sen’i, Yine de sevmiyorsan bari tanımıyorum de.

Gözlerin okyanus ben ise sandal,                      Dut yemiş Bülbül’üm dilim ise Lal,        Mademki Sen’inle yaşamak hayal,    Sorarlarsa kim diye tanımıyorum de.

Sen Leyla’sın ben Mecnun aşık yolunda,          Sen Şirin’sin ben Ferhat gezen dağlarda,        Sen Aslı’sın ben Kerem yanan korlarda, İnanmıyorsan bari tanımıyorum de.

Nedir bu çektiğim Ya Rab bu aşk derdinden? Kalbime saplanmış bir hançer, hem de derinden.                                                  İnanmıyorsan Gül’üm bana gerçekten,  Sorarlarsa bu kim diye tanımıyorum de.

Benim İçimde

Yıllar sonra rastladım hayalimdeki sana.  Hasret Sen’de saklıydı, Sen’de benim içimde.    O bitmeyen yollardı Senle benim aramda. Sevda Sen’de saklıydı. Sen de benim içimde.

Gündüzleri Hayalim, Gece rüyalarımdın,      Sen benim hem bu günüm yarınım, her anımdın.                                                                  İnan Seninle mutlu, sensiz yapayalnızdım.    Acı Sen de saklıydı Sen de benim içimde.

Hayat bana bir zindan Sen olmadan yanımda. Mecnun çöle düşmezdi, tanık olsa aşkıma.    Ferhat bile el sürmezdi, dağlar delen kazmaya. Aşklar Sende saklıydı, Sen de benim içimde.

Anla artık bu gönül boşa sevmemiş.                  Yunus gördü aşkımı oldu bir garip derviş.      Meğer dedi o Mecnun çöle boşa düşmemiş.    Özlem Sende saklıydı, Sen de benim içimde

Olur Musun?

Yüreğine Kurban olsam, bastığın toprak olsam,                                                                Küçücük bir zerre olsam, Ama hep yanında olsam,                                                                              O aşkından ateş olsam, gece gündüz hep yansam,                                                                  Yunus olsam dergahında Sen Elif’im olur musun?

Kimsesizim şu Dünyada sana gönül bağlayan, Ozan olsam mısralarda Hep Sen’i sayıklasam,  Elde kazma, dilde adın hep dağlarda dolaşsam,                                                              Ferhat olsam Yüreğinde Se Şirin’im olur musun?

Güzel yüzün her anımda hep Sen’i sayıklarım. Gördüğüm her canlıdan inan seni sorarım. İste benden Senin için çölleri dolanırım, Mecnun olsam ben aşkından Sen de Leylam olur musun?

Unutmayın ki her yaptığınız yeni bir yorum gerek yeni bir konu ya da şiir olarak sizlere geri dönmekte ve dönecektir de. Saygılarımla. 

Uzaklarda bir yerlerde ister yerde, ister gökte,
istersen cennete, istersen cehennemler de.
Yansın parmak uçlarım yazamasın sana.
Son ateşimin tenine değdiği yerde yoksun artık…. Duyy Beni !!!

Sohbet´in derinliklerinde seni hasretle seyrettiğim, Koyu maviliginin muhabbeti çözülsün, Lal olan dilim… Sohbetler açılsın gönlünde.

Buram. buram Sen koksun içim.
Yoğun bir aşkla pervane gibi dönsün başım omzuna yaslayayım.

Yağmurun toprağa kavuştuğu an işte sen !!
Asırların vuslatına hasret meftun bir badevi’yim şimdi….

Asaletli kollarında boğulsun nehirler dolusu yalnızlık… Seninle muhabbetlerimi yüreğime gömdüm Sana dair her hatıraları. 

Ellerine bırakılmış yüreğimi sakla Der gibi !!!
Tenhalarda tuttuğun ellerimi avuçlarında  sakla diye emanet etiğin yüreğim!!!

Şimdi ise suskunluğunda gecenin kaybolsun ruhum. Köşelerinde kuytu sığınaklar bulduğum sohbetinde dinlensin Yüreğim. Sensiz bir ömrün yokluğunda yalnızım şimdi

83 / 100

Yorum Bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.